מאות בני אדם נכנסו הלילה לקבר יהשע בן נון וכלב בן יפונה

מאות בני אדם נכנסו הלילה לקבר יהשע בן נון וכלב בן יפונה שבכפר כיפל חארס בשומרון.

הכניסה התקיימה לכבוד ראש חודש חשוון וכחלק מהכניסות הקבועות אותן מקיימת מועצה אזורית שומרון לקבר יוסף ולקבר יהשע בן נון בליווי צה"ל.


בין הנוכחים בכניסה היה גם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שאמר: "כמה מרגש להיות כאן, במקום קברם של יהשע בן נון וכלב בן יפונה שידעו לעמוד מול רוב ההנהגה של הציבור ולומר: "טובה הארץ מאוד, עלה נעלה כי יכול נוכל לה", לגור בשומרון זו לא רק זכות זו גם חובה לשמור על המקומות הקדושים לעם היהודי עם השורשים העמוקים ביותר, של עמנו. רק לפני מספר ימים בהפטרה של שמחת תורה קראנו על העברת השרביט ממשה ליהשע בן נון, ומכניס את העם אל הארץ, והסיבה שיהשע זכה לכך היא שהוא וכלב בן יפונה שקבורים כאן בלב השומרון, ידעו לעמוד מול רוב המנהיגים של העם ולומר טובה הארץ מאוד מאוד. ואני קורא לממשלת ישראל ללמוד עוז וגבורה מיהשע בן נון להגיד טובה הארץ מאוד ולבנות את ארץ ישראל אם זה לא יקרה אנחנו נאבק על זה. הציבור בישראל מצפה מממשלת ישראל להביא לתנופת בניה ביו"ש, להקים ישובים חדשים בכל מרחבי ארץ ישראל, ולא לפחד ממה יגידו העמים האחרים, נמשיך להביא לכאן מתפללים דתיים חילונים מסורתיים מכל הגוונים כי זו הארץ שלנו".

דגן הודה לחטיבת אפרים בפיקודו של אל"מ מורדי וויס, למג"ב למשטרת ישראל ולחטיבת מרחב שומרון, וכן למנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון שסייעה ומסייעת בכניסות לקבר יוסף וקבר יהשע.

(בתמונה: מחט אפרים מורדי וויס, ראש מועצת שומרון יוסי דגן ומנהל מנהלת קבר יוסף נתנאל שניר בקבר יהשע בן נון הלילה. קרדיט: רועי חדי)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: