תגובות

שרי מרצ נפגשו עם אבו מאזן: "נמנע צעדים שיפגעו בפתרון שתי המדינות"

יו"ר מרצ, שר הבריאות ניצן הורוביץ, השר לשיתוף פעולה אזורי עיסאווי פריג' ויו"ר סיעת מרצ ח"כ מיכל רוזין נפגשו הערב, (א') במוקטעה ברמאללה עם נשיא הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס.

הנשיא עבאס: "עלינו להתחיל וליייצר צעדים בוני אמון.להוכיח שאנחנו מתכוונים לעשות שלום, ולאפשר לי לשמור על התקווה של העם הפלסטיני. כי אם נאבד את התקווה, נאבד את העתיד.


הנשיא אבו מאזן הודה לשר הבריאות על הסיוע בנושא הקורונה. "אנחנו חיים יחד. כשהפלסטינים יהיו חופשיים מקורונה, הישראלים יהיו חופשיים ולהיפך"

אני מזמין את כל שרי הממשלה החדשה להגיע לכאן. לא חייבים להסכים, צריך לדבר".

השר ניצן הורוביץ: "למרצ יש משימה בתוך הממשלה, לשמור על פתרון שתי המדינות בחיים. לא לתת לו להיעלם, ולא לחבל בסיכוי להגיע אליו בעתיד, כי אין אף פתרון אחר.

אנחנו מאמינים שאין מקום לצעדים חד צדדיים שיפגעו בסיכוי ליישם את פתרון שתי המדינות. לא התנחלויות חדשות, לא מאחזים לא חוקיים, ולא אלימות של גורמים קיצוניים בקרב המתנחלים".

חובתי, חובתנו לקדם את העשייה המשותפת. הגענו היום כדי לבנות מחדש ערוץ ישיר וקבוע בנינו, ולתת "בוסטר" לשיתוף הפעולה".


עיסאווי פריג' השר לשיתוף פעולה אזורי:
"אנחנו כאן כדי לקדם את פתרון שתי המדינות. להגיד שאתם הפרטנר שלנו. העתיד חשוב, אבל עלינו קודם כל לפעול כדי להפוך את הווה ליותר טוב ובשביל זה צריך שיתוף פעולה בין המשרדים והממשלות.

ח"כ מיכל רוזין יו"ר סיעת מרצ: "באנו לכאן בגלוי לא הסתרנו, להיפך באנו בגאווה. נעשה כל מה שצריך כדי לקדם את פתרון שתי המדינות כדי לבנות את היסודות המעשיים לשלום".

במפלגת הליכוד אמרו בתגובה: "שר הבריאות הורוביץ עוזב את קבינט הקורונה בשיא של תחלואה ותמותה כדי לבקר את אבו מאזן".

איתמר בן גביר: ‏"מייחל לרפואת שר הבריאות של מדינת ישראל שישוב בקרוב לקו הבריאות. לתת לגיטימציה לתומכי טרור וגם לחייך זו מחלה כמעט חשוכת מרפא."

בצלאל סמוטריץ': ‏"למרבה הצער, עם ממשלת השמאל הזו שנשענת על תומכי הטרור בתנועה האסלמית, אבו- מאזן בהחלט יכול להיות אופטימי. וזו סיבה רצינית מאוד לדאגה בצד שלנו."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: