המפכ"ל יעקב שבתאי: "לא נעבור לסדר היום על תקיפת השוטרים בכפר קאסם"

שוטרים שביקשו לערוך חיפוש במתחם של אנשי השמירה בכפר קאסם, האחראים על סיורים בעיר, ונתקלו בהתנגדות קשה. העימות התלהט עוד יותר אחרי ששוטר חשמל בטייזר את אחד המעורבים, וזה בתגובה תקף אותו והפילו לרצפה – ארבעה חשודים נעצרו.

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יעקב שבתאי אמר בעקבות אירוע האלימות:

"לא נעבור לסדר היום אירועי אלימות כלפי שוטרים כפי שקרה בכפר קאסם. הנחתי את פיקוד המחוז והמרחב לפעול בנחרצות ובתקיפות ולשים את היד על כל מי שלקח חלק באירוע ואנו נעמיד לרשותם את כל האמצעים והכוחות שידרשו.

כבר עצרנו 4 חשודים ביניהם שני החשודים המרכזיים שעל פי החשד תקפו את השוטרים ולא נרפה עד שנביא את כל העבריינים לדין.

אני מגבה באופן מלא את השוטרים לפעול על פי חוק עם האמצעים שעומדים לרשותם אל מול כל מי שינסה להרים עליהם את ידו. לא נקבל מצב שבו פוגעים בשוטרים שבאים לבצע את תפקידם".

המפכ"ל שוחח עם השוטרים שהיו באירוע, חיזק אותם ואמר להם: "אני מגבה אתכם ומבטיח לכם שנעשה ככל שביכולתנו למצות את הדין עם העבריינים".

ראש הממשלה, נפתלי בנט: "אני עומד לצד השוטרים שהותקפו באלימות קשה בכפר קאסם. האלימות בחברה הערבית הגיעה לנקודה בלתי נסבלת. נילחם בה בכל הכח. אני מצפה מהחברה הערבית, שמבקשת מהמדינה להתערב, לתת לשוטרים את כל התמיכה והגב. נגיע לתוקפים ונמצה עמם את הדין".

יו״ר הליכוד נתניהו גינה בתוקף את תקיפת השוטרים בכפר קאסם: "כשהממשלה של בנט תלויה במנסור עבאס ובאחים המוסלמים, עבריינים במגזר הערבי מרימים את הראש ומעזים לפגוע בשוטרים שלנו. זו חציית קו אדום שאסור לעבור עליה לסדר היום. יש למצות את מלוא חומרת הדין עם כל מי שהיה מעורב במעשה האלימות הנפשע הזה."

יו"ר עוצמה יהודית מסר בתגובה: "מדובר במפכ"ל כושל בלי סדר יום שחייב ללכת הביתה. למעלה מחצי שנה שאני אומר שקובי שבתאי צריך לסיים את תפקידו, תמונות כאלה של שוטרים כנועים, מובסים, מותקפים, הפכו להיות מחזה נפוץ ויותר חמור שלתוקפים האלה לא יעשו כלום! ממתי משטרת ישראל מאפשרת למיליציות אזרחיות להסתובב ברחבי העיר, מי נתן להם רשות?. היכן לפי החוק מותר לאנשים פרטיים לערוך סיורים ולנהל את העיר, כאילו אנחנו חיים במערב הפרוע".

ח"כ בן גביר הוסיף: "אם מקרה דומה היה מתרחש ביצהר, היו יורים כדורים חיים, כשמדובר בתושבים מכפר קאסם, אין דין ואין דיין, זו גזענות לשמה. בושה וחרפה".

ח"כ שמחה רוטמן: "הלילה הוא מבחן האם ממשלת ישראל נחטפה סופית על ידי התנועה האיסלאמית. על אירוע חמור פי 1000 פחות הוזרמו לבני ברק פלוגות מג״ב, פרשים, מכת״זיות, רימוני הלם וכל זה כשהמפלגות החרדיות בתוך הממשלה. אם הערב לא תראו תגובה של המשטרה בכפר קאסם, דעו שממשלת ישראל נחטפה על ידי ארגון טרור."

ח"כ רות וסרמן לנדה (כחול לבן) יו"ר השדולה לקידום הערים והמעורבות והשדולה למיגור האלימות והפשיעה בחברה הערבית: "במהלך השבת אירע אירוע חמור בו הותקפו שוטרים בכפר קאסם. אמנם האלימות בחברה הערבית נובעת מהזנחה רבת שנים של הטיפול במגזר – אבל כעת חייבים טיפול מיידי, כירורגי, משטרתי עוצמתי ודרמטי בהיקפו ובנחישותו. לא ייתכן שכך תאותגר המשילות והריבונות במדינת ישראל. לא ייתכן שבמדינת ישראל יתנהלו באין מפריע ״מיליציות״ לא של התנועה האיסלאמית ולא של גורמי פשיעה, ואף לא של אזרחים המבקשים לשמור על משפחותיהם! המדינה אמונה על ביטחון הפנים של אזרחיה- כולם!!!!
אני מצפה מהשר לביטחון פנים להזרים באופן מיידי ודחוף אלפי שוטרים אל תוך הערים הערביות. אני גם מצפה שזה יהפוך לנושא הגבוה בסדר העדיפויות של ראש הממשלה, לצד ניהול מגפת הקורונה.
התרעתי מעל בימת הכנסת, כחודש וחצי לפני אירועי מאי 2021 בהם הרחוב הערבי החל ליטול את החוק לידיו תחילה בלוד ובהמשך במקומות רבים נוספים במדינה יידמו לאירועי אוקטובר 2000. אני מתריעה עכשיו שוב- אנו רגע לפני פיצוץ נוסף."

ח״כ משה ארבל (ש"ס): ״שתיקתו של תושב כפר קאסם ויו״ר ועדת הפנים ח״כ ווליד טאהא אל מול האלימות האכזרית כנגד השוטרים בעירו מלמדת שאיננו ראוי לתפקידו. היה מצופה מהממשלה והעומד בראשה שידרשו מח״כ ווליד טאהא לגנות את המעשים האכזריים. אבל בעצם כבר לא מצפה מהם לכלום״.

השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב: "אני גאה בשוטרים שלא נרתעו בפני מיליציה מקומית בכפר קאסם, פעלו בדיוק כמצופה משוטר בישראל ולא הבליגו בפניה. מדינת ישראל היא הריבון והמשטרה היא שליחתו ותפקידה לשמור על שלום הציבור. הדין ימוצה עם החשודים שנעצרו ועם כל אדם שחושב שהוא יכול להרים יד על לובשי מדים."

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: