תגובות

ניסיון פיגוע בירושלים: מחבלת ניסתה לדקור שוטרים סמוך להר הבית וחוסלה

לפני זמן קצר הגיעה מחבלת אל שער השלשלת בעיר העתיקה בירושלים, שם ניסתה לדקור שוטרים (ללא נפגעים) באמצעות כלי חד. המחבלת, אסרא ח'זימיה בת 30, חוסלה מיד על ידי השוטרים במקום.

הבוקר בסביבות השעה 06:30 יצאה מחבלת כבת 30 תושבת קבטיה שבאזור שכם משטח הר הבית לעבר השוטרים המוצבים בסמוך לשער השלשלת בעיר העתיקה.

בהתנהלותה, המחבלת עוררה את חשדם של השוטרים ולוחמי מג״ב המוצבים במקום והם בדקו את זהותה ותשאלו אותה. במהלך הבדיקה, המחבלת שלפה לעברם סכין וניסתה לדקור את השוטרים במקום, והם הגיבו מיד בירי לעברה ונטרלו אותה.


עירנותם ותגובתם המהירה של השוטרים לאירוע, הביאה לנטרולה של המפגעת ללא נפגעים לכוחותינו.

כוחות משטרה הוזעקו למקום בתוך זמן קצר וחבלן המשטרה ביצע פעולות מקצועיות לזיכוי הזירה. בהמשך כוחות הרפואה שהגיעו למקום קבעו את מותה.

לפני זמן קצר מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן שהגיע למקום, קיים הערכת מצב מיוחדת יחד עם המפקדים, במהלכה שיבח את השוטרים על ערנותם ותגובתם המהירה וסיום האירוע ללא נפגעים לכוחותינו.


תמונת הסכין, קרדיט: דוברות המשטרה.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "בעבר עתרנו נגד המשטרה על כך שבשערים שמהם נכנסים מוסלמים אין מגנומטרים, אותם הסירה המשטרה לאחר התפרעויות, ובג"ץ דחה את העתירה כי לשיטתו למשטרה היו מספיק אמצעי ביטחון אחרים. הפיגוע הבוקר מוכיח שאין אמצעי ביטחון, והמשטרה ושופטי בג"ץ הפקירו את ביטחון השוטרים בשטח".

ח"כ בן גביר הוסיף: "יש להחזיר את המגנומטרים לכל הכניסות של הר הבית עוד היום ולהחזיר את הבטחון וההרתעה".

זירת הפיגוע, צילום: עובדיה טובול – חדשות כל העולם.


תגובות לכתבה:

  1. מאיר

    כמה כיף שהיא מתה

כתיבת תגובה: