תגובות

הותר לפירסום: פוענח הרצח של רשה מוקלשה (הייב) בת 46 תושבת נוף הגליל אשר נרצחה בידי בנה

הותר לפירסום: פעילות חקירה מהירה ומקצועית של ימ"ר משטרת מחוז צפון הביאה לגילוי מקרה רצח של המנוחה רשה מוקלשה (הייב) בת 46 תושבת נוף הגליל אשר נרצחה בידי בנה תושב כפר זרזיר אשר הסתיר את הגופה באזור הירדן ההררי והוגשה נגדו הצהרת תובע.

בשעות הערב המאוחרות של יום חמישי (5/8/21) רכב פרטי באזור הירדן פרץ מחסום משטרתי ועלה חשד כי היה מעורב בארוע פלילי.

מיד עם קבלת הארוע כוחות משטרה רבים פתחו בסריקות לאיתור הרכב, והימ"ר של מחוז צפון החל בפעולות חקירה לאיתור זהות הנוסעים ברכב. תוך כדי החקירה עלה חשד כי אמו של בעל הרכב- המנוחה רשה מוקלשה (הייב) בת 46 מבית זרזיר שמתגוררת בנוף הגליל נעדרת וקשורה למקרה של פריצת המחסום.

לאחר חקירה אינטנסיבית בשילוב אמצעים טכנולוגיים מתקדמים התגבר החשד כי האישה נרצחה על ידי בנה. בלשי הימר של משטרת מחוז צפון ניסו להתחקות אחר החשוד שירד למחתרת ונעלם למשך שעות, זאת במקביל לחיפושים אחר המנוחה גם בביתה ובמקום עבודתה.

לקראת השעה 17:00 של יום שישי החשוד ניסה לפרוץ שוב מחסום משטרתי יזום שנפרש בעקבות החקירה. כוחות המשטרה דלקו אחריו והוא נעצר לאחר מרדף רגלי סמוך לנהלל.

במסגרת החקירה נעצרו שלושת בניה של המנוחה ועוד קרוב משפחה בחשד לסיוע לרצח ומעצרם הוארך מפעם לפעם בבית המשפט השלום בנצרת ובהמשך הם שוחררו למעט בנה השני מועאד היב בן 27 שהראיות שנאספו נגדו הצביעו עליו כאשם העיקרי.

שוטרים רבים בליווי מסוק, כלבנים, פרשים מתנדבי יחידת חילוץ של המשטרה ויח׳ הגששים של משטרת ישראל המשיכו בביצוע סריקות לאיתור הנעדרת ולאחר 26 שעות של חיפושים נמצאה גופתה של האישה בשטח באזור הירדן ההררי כשהיא מוסוות לאחר שכוסתה בחול ועלים. יש לציין כי אלמלא פעולות החקירה המהירים והחיפושים הנרחבים של השוטרים, גופתה של המנוחה והראיות בסביבתה למעורבות בנה ברצח, ככל הנראה לא היו מאותרים. והיא הייתה מוכרזת בגדר נעדרת ללא חשד לפללים

בתום חקירה מאומצת של איסוף ראיות על ידי מחלק הרצח של ימ"ר צפון ,שבמהלכה לא שיתפו פעולה בני משפחתה של המנוחה, הצליחו החוקרים לאסוף די ראיות כנגד בנה של המנוחה בגין מותה שהובילו להגשת הצהרת תובע על ידי פרקליטות מחוז צפון אשר ליוו את החקירה וביום שני הקרוב (27/9/21) בכוונת פרקליטות צפון להגיש נגדו כתב אישום חמור בגין רצח ובקשה לעוצרו עד תום ההליכים בבית המשפט המחוזי בנצרת.

מפקד מחוז צפון ניצב שמעון לביא: "הפעילות המהירה של חוקרי היחידה המרכזית באיתור החשוד, והחשד שהעלו כי מדובר ברצח, הביאו להזנקת כלל כוחות המחוז הצפוני למבצע מהיר ונרחב לאיתור גופת הקורבן ומניעת העלמותה, מוכיחים שוב את המחויבות המלאה שלנו לפיענוח פשעים בחברה הערבית תוך שימוש בכלל האמצעים העומדים לרשותנו, אווירים, קרקעיים ומיוחדים גם בימים אלה, חוקרי הימ״ר, עובדים וחוקרים נמרצות את מקרי הרצח שטרם פוענחו, במטרה להביא את הרוצחים לדין."


(קרדיט: דוברות המשטרה).
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: