תגובות

הקונגרס האמריקני אישר את מימון מיירטי כיפת ברזל. רה"מ: "קיבלו היום תשובה ניצחת לתמיכה בנו״

אחרי הדחייה: הקונגרס האמריקני אישר את מימון מיירטי כיפת ברזל. ‏

ההחלטה על מימון מיליארד דולר עברה בבית הנבחרים ברוב של 420 בעד ו9 נגד. עכשיו ההצבעה תעבור לסנאט.


ראש הממשלה, נפתלי בנט, אמר בתגובה: "‏תודה לחברי בית הנבחרים של ארה״ב, דמוקרטים ורפובליקנים כאחד, על התמיכה הסוחפת בישראל והמחויבות לבטחונה. מי שמנסים לאתגר את התמיכה הזאת, קיבלו היום תשובה ניצחת. העם בישראל מודה לעם האמריקני ולנציגיו על הידידות האיתנה."

שר הביטחון, בני גנץ: "בשם מערכת הביטחון, אני מבקש להודות לממשל האמריקאי ולחברי הקונגרס, על האישור לסיוע ההצטיידות של ישראל במיירטי כיפת ברזל, כפי שסיכמתי בביקורי בארצות הברית לאחר מבצע שומר החומות. התמיכה הדו מפלגתית הרחבה בסיוע לישראל בארה"ב, מוכיחה שוב את עומק הברית האסטרטגית והערכית בין המדינות. הסיוע הוא חיוני להגנה על אזרחי ישראל מול ארגוני טרור שיורים על אזרחים ללא הבחנה, וגם מול איומים אזוריים נוספים. אישור ההחלטה הערב והמשך קידומה בסנאט יחזקו את ביטחון ישראל ויציבות האזור."

שר החוץ יאיר לפיד: ״בית הנבחרים האמריקאי אישר את ההחלטה להעביר מיליארד דולר לכיפת ברזל. עוד הוכחה שבעבודה מדינית מדויקת אפשר להביא תוצאות, אפילו מהר. אני רוצה לנצל את ההזדמנות להודות למנהיגים משתי המפלגות על תמיכתם בביטחון ישראל. לישראל אין חברה טובה יותר מארה"ב״.

שרת הפנים, איילת שקד: "‏תודה לנשיא ביידן ולבית הנבחרים כולו על התמיכה בישראל והסיוע בהצטיידות מיירטי כיפת ברזל. האגף הפרוגרסיבי קיצוני במפלגה הדמוקרטית ניסה לפרום את הקונצנזוס סביב ישראל על בסיס שקרים ואנטישמיות טהורה. זו נורת אזהרה עבור ישראל ועבור הקהילה היהודית. הברית האיתנה בין 🇮🇱ו 🇺🇸ניצחה גם אותם".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: