תגובות

"בר מינן": מרן נשיא המועצת תקף בחריפות את אלו הנפגשים עם שרי הממשלה | צפו

אמש (שלישי) מוצאי חג ראשון נועדו מרן ראש הישיבה נשיא מועצת חכמי התורה חכם שלום כהן שליט״א ומרן הראשון לציון הרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף שליט״א כמידי שנה לביקור חג ושוחחו בדברי תורה מעניינא דיומא, הדיון ההלכתי נסוב בין היתר, אודות העומד ואוכל בסוכה אם יכול לברך ברכת לישב בסוכה, מרן הראש״ל ציין לסברת הרא״ש בנושא ומרן ראש הישיבה השיבו בדברי הרמב״ם באותו עניין.

במהלך השיחה שארכה שעה ארוכה הביעו הרבנים את דאגתם העמוקה מהרס הדת וחורבן היהדות הנגרמים על ידי הממשלה, בענייני גיור, כשרות , קדושת הכותל המערבי ועוד. מרן הגר״ש אף הביע את כאבו הרב מאותם הנפגשים ומשתפים פעולה עם הממשלה, בדבריו אמר: ׳איך אפשר לפגוש אותם, מה יש לדבר איתם, הם רוצים לעקור את הדת, לא היה כדבר הזה עשרות בשנים׳


בסיום הדברים, התבטא מרן ראש הישיבה בחריפות ואמר: ׳הגענו למצב שעמי הארץ נלחמים בהקב״ה, עושים כל דבר נגד התורה, נגד היהדות, ב״ה שזכינו בדור הזה שהקב״ה חנן אותנו בראשון לציון שליט״א שהוא חזק מאוד, לא נפגש איתם ולא שומע להם.

אסור להיפגש איתם ולא לדבר איתם שום מילה, אפילו לא מילה אחת, וכל מי שפונה אליהם בר מינן מפריע לקדוש ברוך הוא׳. בהמשך התייחס הראשון לציון לסכנה המרחפת על קדושת הכותל המערבי, וציין שהרבנות הראשית הביעה את עמדתה כי אין לערוך כל שינוי ולפגוע בקדושת הכותל שהוא קדוש לכל אורכו גם ברחבה הדרומית.

מרן ראש הישיבה ציין בהקשר הזה, כי יש לעשות הכל בשביל לשמור על קדושת המקום והביע את כאבו מהנעשה במקום בימים האחרונים.

בסיום המפגש המיוחד הרימו הרבנים ׳לחיים׳ לציון שמחת החג והראש״ל העניק לראש הישיבה את ספרי ׳ילקוט יוסף׳ על הלכות סוכה וארבעת המינים.


צילום: יעקב כהן.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: