תגובות

השר לשעבר אהרון אבוחצירה נפטר בגיל 83

המרכז הרפואי איכילוב – ת״א מודיע על פטירתו של ח״כ והשר לשעבר אהרון אבוחצירא בגיל 83.
‏משפחתו מוסרת כי מועד הלוויה ייתקיים מחר בשעה 12:30 והוא יקבר ברמלה שם כיהן כראש העיר, ויטמן למנוחת עולמים בחלקה המשפחתית בבית העלמין הישן לצד אביו, האדמו״ר רבי יצחק אבוחצירא, הבאבא חאקי.


אבוחצירא עלה לישראל עם אביו ומשפחתו בשנת התש"ט (1949) וגדל ברמלה. הוא למד בישיבת בני עקיבא כפר הרואה, בסמינר למורים בירושלים ובאוניברסיטת בר-אילן, שם רכש תואר B.A. בהיסטוריה ובספרות עברית. שימש במקצועו כמורה בבית ספר תיכון.

בשנת 1969 נבחר לראשונה כחבר מועצת העיר רמלה, ובשנת 1972 נבחר לראש העיר וכיהן בתפקיד עד 1977.

ב-1973 נבחר לכנסת מטעם המפד"ל, וב-1977 התמנה לשר הדתות. במהלך כהונתו כשר הדתות נחקק חוק הרבנות הראשית לישראל בהובלת סיעת המפד"ל.

אבוחצירא היה נשוי לז'רמן, בתו של קרוב משפחתו הרב מכלוף אבוחצירא, אב"ד במרקש. הוא התגורר באשדוד והשאיר אישה ושישה ילדים.

ח"כ אוריאל בוסו אחיינו של השר לשעבר אהרון אבוחצירא ז"ל אמר: "בצער רב וביגון קודר קיבלנו את הידיעה הקשה על פטירתו של דודי היקר השר לשעבר אהרון אבוחצירא ז"ל, שתרם תרומה אדירה למדינה, סייע למוחלשים ביותר, בחברה הישראלית הוא אהב את עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל – סייע לשכבות החלשות ובין ההשגים הבולטים שהצליח להעביר שורה של חוקים שיסייעו בעבורם, חוקק את זכויות הביטוח לאומי, קצבת זקנה, קצבת ילדים, ועוד, זה הדרך שעליה הוא גדל בבית אביו, הסבא הגדול עטרת ראשינו סידנא בבא חאקי זצוק"ל,כך נזכור אותו תמיד. יהי זכרו ברוך‬".


מפלגת הציונות הדתית סופדת לשר לשעבר אהרון אבוחצירא ז"ל: " אהרון אבוחצירא היה נצר לשושלת רבנים מפוארת ממרוקו, איש ציבור מסור ופורץ דרך שחיבר את הציבור המסורתי-מזרחי לתנועה הדתית לאומית, פעל לחיזוק הרבנות הראשית לישראל, לצימצום הפערים בחברה ולסיוע לשכבות החלשות. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים."

יו"ר ש"ס אריה דרעי: "קיבלתי בצער רב את ההודעה על פטירתו של ידידי ורעי, השר לשעבר אהרון אבוחצירא ז״ל, בנו של רבה הראשי של רמלה ולוד סידנא באבא חאקי זצוק״ל, אשר המשיך את דרכו של אביו ופעל במסגרת תפקידיו בממשלה ובכנסת לחיזוק הדת והמסורת בקרב בני עדות המזרח ולצמצום הפערים בחברה.

פעלנו רבות במשותף בתחומים אלה, ותרומתו הגדולה למאבק המזרחי שבסופו קמה תנועת ש״ס תיצרב לעד בתולדות עמינו.

תנחומיי למשפחתו הכבודה ולאחיו הרבנים הגדולים, רבי יחיאל שליט"א רבה של העיר רמלה, רבי שמעון שליט"א ראש מוסדות נר יצחק. יהי רצון שלא תדעו עוד צער, יהי זכרו ברוך".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר: "בצאת החג התבשרתי על פטירתו של חבר הכנסת לשעבר אהרון אבוחצירא ז"ל שהיה אדם שהקדיש את עצמו לטובת הכלל והשכבות החלשות ונלחם למען עם ישראל ותורת ישראל. בנם של קדושים נצר למשפחה מפוארת. יהי זכרו ברוך!."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: