תגובות

תם המצוד: שני המחבלים שברחו מכלא גלבוע נעצרו בג'נין – ירי התבצע במקום

כוחות הביטחון בשיתוף שב"כ ויחידות מיוחדות פעלו לראשונה מאז בריחת המחבלים בג'נין, בעקבות דיווח מודעיני מהשב"כ על הימצאות המחבלים איהם כממג׳י ומונאדל אינפיעאת שברחו מכלא גלבוע.

הכוחות כיתרו את הבית ונתקלו בירי של מחבלים והשיבו ירי למקור האש. אחרי חילופי אש שנמשך כרבע שעה, כרזו למחבלים לצאת ושני המחבלים יצאו מהדלת עם ידיים מורמות ללא התנגדות ונעצרו ביחד עם שני סייענים נוספים.


תמונות ראשונות של שני המחבלים דקות לאחר שנלכדו על ידי לוחמי הימ"מ ושב"כ.

מחבל אחד פונה לקבלת טיפול רפואי לאחר שנפגע מירי בידו.


אביו של המחבל, כממג׳י, אמר לכתב אל-קודס בג'נין: "איהאם התקשר אליי לפני מעצרו ואמר לי שהוא יסגיר את עצמו, מתוך דאגה לחיי האזרחים בבית שהוא נמצא בו.‌‌"

לדבריו: "בשעה 1:30 בלילה אני מקבל שיחת טלפון מהבן שלי שאומר לי – אבא כוחות הביטחון מכתרים את הבית שבו אני מסתתר מכל הכיוונים ובתוך הבית יש משפחות, אני לא רוצה לסכן גם את חייהם במידה והחיילים ייכנו פנימה לכן החליטתי להסגיר את עצמי."

מדוברות המשטרה נמסר: "לוחמי הימ"מ ושב"כ לכדו הלילה את שני האסירים הנמלטים מכלא גלבוע בג'נין. לאחר כשבועיים של מצוד פעלו הלילה לוחמי הימ"מ של משמר הגבול יחד עם כוחות מיוחדים של שב"כ וצה"ל בג'נין ללכידת שני האסירים הנמלטים איהם קממג'י ומונאדל אינפיעאת. לפי הכוונת השב"כ הגיעו כוחות הימ"מ והשב"כ לבית ובו המבוקשים. בפעילות של הכוחות הביאו למעצרם של שני המבוקשים שנמלטו. שני המבוקשים נעצרו כשהם בחיים ללא התנגדות והועברו לחקירה של שירות הביטחון הכללי."

מדובר צה"ל נמסר: "בתום פעילות מודיעינית ומבצעית מאומצת, נעצרו שני המחבלים האחרונים מתוך השישה שנמלטו מכלא גלבוע בערב ראש השנה התשפ"ב, יום שני, 6 בספטמבר 2021.

במהלך הלילה, נכנסו כוחות צה"ל, ימ״מ, שב״כ וסיירת 'חרוב' למרחב העיר ג'נין, ביצעו פעולות בידוד וכיתור שכללו ירי סביב המבנה בו הסתתרו המחבלים הנמלטים שיצאו כשהם אינם חמושים וללא התנגדות.

יחד עם המחבלים נעצרו שני סייענים. כלל העצורים הועברו להמשך חקירת כוחות הבטחון.

בעת יציאת הכוחות מהעיר התפתחו הפרות סדר במספר מוקדים במהלכן מפרי הסדר יידו אבנים והשליכו מטענים לעבר הכוחות וכן חמושים ירו במרחב.

על המבצע בפיקוד המרכז פיקד תת-אלוף יניב אלאלוף, מפקד אוגדת יהודה ושומרון. בחפ"ק אלוף-משנה אריק מויאל, מפקד חטיבת 'מנשה'."

ראש הממשלה, נפתלי בנט, הגיב לתפיסה: "תם ונשלם. כל ששת המחבלים נתפסו ויחזרו לכלא, במבצע מרשים, מתוחכם ומהיר של השב״כ, המשטרה וצה״ל. אני רוצה להודות לכוחות הביטחון שפעלו, לילות כימים, גם בשבת ובחג, כדי להביא את האירוע לידי סיום. את מה שהתקלקל – אפשר לתקן."

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יעקב שבתאי אמר בעקבות תפיסתם המחבלים: "כשבועיים לאחר הבריחה מהכלא, וכשבוע לאחר שהצלחנו לשים את היד על 4 מחבלים בשטח ישראל, הצליחו הלילה לוחמי הימ"מ במבצע משותף יחד עם השב"כ וצה"ל לאתר את שני המחבלים הנותרים בבית בג'נין ולעצור אותם.

מאז שנמלטו פעלה משטרת ישראל, בהובלת מחוז הצפון של המשטרה, בתגבור כוחות רבים, יחד עם שאר ארגוני הביטחון, בפריסה רחבה של אלפי שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים, תוך מצוד מודיעיני, חקירתי ומבצעי והודות לשיתוף הפעולה יוצא הדופן בין כל הארגונים, משטרה, שב"כ וצה"ל הצלחנו יחד לסגור מעגל.

ככל שהזמן חלף ידענו שמקום הימצאותם הוא בג'נין. נערכנו במשך מספר ימים לפעילות המורכבת, והלילה לאחר שהתקבל המידע לו חיכינו, ניתן האות לפעילות הכוחות כשבחזית לוחמי הימ"מ.

מערכת הביטחון כולה ואנו, שוטרי ולוחמי משטרת ישראל המשטרה נמשיך לפעול באופן נחוש והתקפי למען ביטחון אזרחי ישראל."

‏חבר הכנסת ניר ברקת: "אני מברך את כוחות הביטחון שלכדו את כל 6 המחבלים שנמלטו מבית הכלא גלבוע. בעבודה נחושה הם הוכיחו שוב שידה של ישראל תגיע לכל מבקשי רעתנו – בכל מקום בו יפעלו. אני מבקש לשבח את אנשי השב״כ, צה״ל ומשטרת ישראל על פעולתם המקצועית והמסורה שהביאה ללכידת המחבלים."


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: