תגובות

הטרגדיה בערב יום כיפור: ברק חורי נהרג מפגיעת רכב חודש לפני הבר מצווה

המשטרה פתחה בליל כיפור בחקירת נסיבות תאונת דרכים קטלנית שארעה בכביש 4 ליד מחלף גבעת שמואל במעורבות רכב פרטי ורוכב אופניים שבו נהרג ‏ברק חורי בן ה-12 מרמת גן.

אתמול (15.9) בשעה 19:09 התקבל דיווח על נער שרכב על אופניים בכביש 4 סמוך לגבעת שמואל ונפגע מרכב. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח בלינסון נער בן 12 במצב אנוש כשהוא מחוסר הכרה ובתום ניסיונות החייאה נאלצו לקבוע את מותו בבית החולים.


ברק חורי, בן ה-12 תושב רמת גן, נהרג חודש לפני הבר מצווה.

נהג הרכב – תושב באר יעקב בן 45, בעל עבר תעבורתי על נהיגה בשיכרות, נעצר לחקירה ע"י בוחני המשטרה של מחוז ת"א והובא בהתאם לצורכי החקירה וממצאיה לדיון בבימ"ש השלום ת"א בבקשה להאריך את מעצרו. בתום דיון בבית המשפט ובהתאם לממצאי החקירה, מעצרו של הנהג הוארך עד תאריך 19.9.21.

נטע שפיר שרכבה לצידו בכביש 4 והייתה עדה לתאונה שבה נהרג כתבה בפוסט בפייסבוק: "עצרתי לידו, פטפטנו קצת והתאהבתי בו. ילד דבש. פתאום הגיע רכב במהירות מטורפת. לא ניסה לזוז הצידה, לא ניסה לבלום. נסע דוך אלינו. צרחתי באימה ורצתי לשוליים. קיוויתי שהילד גם הוא ברח. אבל אחרי שבריר שניה שמעתי קול נפץ זוועתי של התנגשות. הסתובבתי אחורה, ראיתי עננת אבק גדולה והתחלתי לצרוח, הכביש היה מלא שברים. האופניים התרסקו ועפו כמה עשרות מטרים קדימה. והילד המתוק מדבש, שרק השניה דיברתי איתו, עף עוד יותר רחוק, התרסק ואיבד הכרה", סיפרה נטע.

עוד הוסיפה: "רציתי שהמשפחה תהיה מעודכנת ופתחתי את התיק, מצאתי הצהרת בריאות שלו וחייגתי למשטרה. מסרתי את הפרטים ונסעתי הביתה בהמתנה לנס, שיכתבו שהוא שרד ואבוא לבקר אותו, אבל לצערי זה לא קרה."

פראמדיק מד"א דורד בארכה וחובש רפואת חירום במד"א רמזי אגבאריה סיפרו: "הנער רכב על האופניים כשהוא ממוגן בקסדה ומגנים שכב על הכביש כשהוא מחוסר הכרה וסובל מחבלות קשות בכל חלקי גופו. יחד עם צוותים נוספים של מד"א הענקנו לו טיפול רפואי שכלל קיבועים, עצירת דימומים ומתן תרופות, הכנסנו אותו לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו לבית החולים במצב קשה מאוד כשהוא מונשם. בבית החולים למרות מאמצים ארוכים של הרופאים להציל את חייו הם נאלצו לקבוע את מותו."


לפי נתוני ארגון בטרם, בחמש השנים האחרונות (2015-2021) נהרגו 6 ילדים בתאונות במהלך יום כיפור. כמו כן, בעשור האחרון במהלך יום כיפור הגיעו לחדרי מיון ילדים ברחבי הארץ פי 13 יותר ילדים כתוצאה מתאונת אופניים ביחס לכל יום אחר בשנה.

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים: "בשנים האחרונות אנחנו רואים יותר תאונות קטלניות במהלך יום כיפור. זה נובע מתחושת בטיחות מוטעית הנובעת מהציפייה שלנו שהכבישים יהיו ריקים מתנועה. בפועל אנחנו רואים שלא רק שיש יותר כלי רכב על הכביש, אלא גם שהנהגים בהם נוסעים בפראות ובחוסר התחשבות ברוכבי האופניים הרבים".

(צילום: עובדיה לוי)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: