יום הכיפורים תשפ"ב: 2,583 ביני אדם קיבלו טיפול רפואי, 2 הרוגים בתאונות, 2 הרוגים באירועי אלימות

סיכום פעילות צוותי מגן דוד אדום במהלך יום הכיפורים תשפ"ב:

כמדי שנה, צוותי מגן דוד אדום היו עמוסי עבודה ביום הכיפורים. החובשים והפאראמדיקים של מד"א הוזנקו להעניק טיפול רפואי ל- 2,583 בני אדם ברחבי הארץ, מתוכם 1,838 בני אדם פונו להמשך טיפול בבתי החולים, מהם: 239 התעלפו, התייבשו וחשו ברע עקב הצום בתאונה קטלנית בכביש 4 סמוך לגבעת שמואל נהרג רוכב אופניים כבן 15 שנפגע מרכב, רוכב אופנוע כבן 20 נהרג במהלך רכיבה בשטח פתוח סמוך לצומת געתון, בכביש 20 (איילון) סמוך למחלף המעפילים נפגע רוכב אופניים בן 11 באורח קשה, בנוסף טופלו עוד 15 פצועים בתאונות דרכים ברחבי הארץ, בהם 1 בינוני ו- 14 קל.

226 בני אדם נפגעו ונזקקו לטיפול רפואי עקב פציעה מרכיבה על אופניים, גלגיליות, קורקינטים וסקייטבורד, מהם 5 בינוני.

31 בני אדם נפצעו באירועי אלימות שאירעו ברחבי הארץ, בהם 2 גברים שנפגעו באורח אנוש מירי בעכו ובג'סר א זרקא, פונו בניידות טיפול נמרץ של מד"א למרכז הרפואי לגליל בנהריה ולבית חולים הלל יפה, שם נקבע מותם.

גבר בן 29 נפגע באורח קשה בראשו בקטטה בסכנין וגבר בן 54 נפצע באורח קשה בשפרעם. צוותי מד"א הוזעקו גם להעביר 135 יולדות לבתי החולים, 8 מתוכן יולדו ע"י צוותי מד"א בערים אלעד, ביתר עילית, בני ברק, ברקן, ירושלים, מודיעין עילית, עין אל אסד ותל אביב.

שירותי הדם של מד"א סיפקו לבתי החולים בארץ 128 מנות ומרכיבי דם במהלך יום הכיפורים.

אתמול (15.9) בשעה 19:09 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון על נער שרכב על אופניים בכביש 4 סמוך לגבעת שמואל ונפגע מרכב. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח בלינסון נער בן 15 במצב אנוש מחוסר הכרה. בבית החולים נקבע מותו.

פראמדיק מד"א דורד בארכה וחובש רפואת חירום במד"א רמזי אגבאריה סיפרו: "הנער רכב על האופניים כשהוא ממוגן בקסדה ומגנים שכב על הכביש כשהוא מחוסר הכרה וסובל מחבלות קשות בכל חלקי גופו. יחד עם צוותים נוספים של מד"א הענקנו לו טיפול רפואי שכלל קיבועים, עצירת דימומים ומתן תרופות, הכנסנו אותו לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו לבית החולים במצב קשה מאוד כשהוא מונשם. בבית החולים למרות מאמצים ארוכים של הרופאים להציל את חייו הם נאלצו לקבוע את מותו."

אתמול (15.9) בשעה 19:30 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב אשר על פצוע מירי בעכו העתיקה. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי ופינו למרכז הרפואי לגליל בנהריה גבר בן 38 במצב אנוש תוך כדי פעולות החייאה. בבית החולים נקבע מותו.

חובש בכיר במד"א סמיח עבד אל קאדר ופראמדיק מד"א תום כרמי סיפרו: "הפצוע שכב כשהוא מחוסר הכרה וסובל מפצעי ירי בגופו. מיד התחלנו בטיפול רפואי ובביצוע פעולות החייאה מתקדמות שכללו הנשמות, עיסויים ומתן תרופות. הכנסנו אותו לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו לבית החולים תוך המשך ביצוע פעולות החייאה כשמצבו אנוש. הרופאים בבית החולים המשיכו בטיפול הרפואי אבל מצבו היה קריטי והם נאלצו לקבוע את מותו."

אתמול (15.9) בשעה 19:57 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון על ילד שרכב על אופניים ונפגע מרכב בכביש 20 ממחלף המעפילים (כפר שמריהו) לדרום. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח איכילוב ילד 11 במצב קשה עם פגיעה רב מערכתית.

פראמדיק מד"א יורם שאלתיאל סיפר: "הילד שכב על הכביש במרחק רב מהרכב ומהאופניים כשהוא מחוסר הכרה וסובל מחבלות קשות בכל חלקי גופו. הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל עצירת דימומים, קיבועים ומתן תרופות ופינינו אותו במצב יציב להמשך טיפול בבית החולים. נהגת הרכב בת 52 שנפגעה באורח קל פונתה גם כן לבית החולים."

אתמול (15.9) בשעה 21:00 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירדן על נער שנפצע במהלך רכיבה על אופניים והובא למרפאה מקומית במג'אר. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח פוריה נער בן 14 במצב בינוני עם חבלת ראש.

אתמול (15.9) התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על רוכב אופניים שהחליק ברחוב שמחה הולצברג בתל אביב. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח וולפסון גבר בן 43 במצב בינוני עם חבלות בגפיים.

אתמול (15.9) בשעה 21:25 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב שרון על פצוע מירי בג'סר א זרקא. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח הלל יפה גבר בן 42 במצב אנוש תוך כדי פעולות החייאה. בבית החולים נקבע מותו.

החובשים של מד"א שהבי שהאב ומוחמד גניים סיפרו: "במקום הייתה המולה רבה. הפצוע שכב על המדרכה כשהוא מחוסר הכרה וסובל מפצעי ירי בגופו. הענקנו לו טיפול רפואי שכלל עצירת דימומים וביצענו פעולות החייאה מתקדמות. יחד עם צוות הניידת טיפול נמרץ שהגיע למקום, המשכנו את הטיפול הרפואי ופינינו אותו לבית החולים תוך המשך פעולות החייאה, שם לאחר מאמצי הרופאים נקבע מותו."

אתמול (15.9) בשעה 22:27 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב אשר על פצוע מקטטה שהובא למרפאה מקומית בסכנין. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי ופינו למרכז הרפואי לגליל בנהריה גבר בן 29 עם חבלת ראש במצב קשה ולא יציב.

אתמול (15.9) בשעה 22:57 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על ילד שנפגע מרכב בכביש 40 בצומת תל נוף. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח קפלן ילד בן 11 במצב בינוני עם חבלות בפלג גופו העליון.

הלילה (16.9) בשעה 02:42 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירושלים על צעיר שנפל מסוס במהלך רכיבה והובא לחבירה עם צוותי מד"א בכביש 50 במחלף בנציון בירושלים. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח הדסה עין כרם גבר בן 20 במצב קשה עם חבלת ראש כשהוא מורדם ומונשם.

היום (16.9) בשעה 11:22 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירושלים על ילד שרכב על אופניים והתנגש בעץ בישוב במועצה אזורית מטה יהודה. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח הדסה עין כרם ילד בן 11 במצב בינוני עם חבלת ראש.

היום (17:48) התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב אשר על רוכב אופנוע שהתהפך בשטח פתוח סמוך לצומת הגעתון. חובשים ופראמדיקים של מד"א דיווחו על רוכב אופנוע בן 21 עם פגיעה רב מערכתית ללא סימני חיים וקבעו את מותו.

חובש בכיר במד"א סמיח עבד אלקאדר סיפר: "נכנסו עם הניידת טיפול נמרץ לתוך השטח החקלאי ולאחר מספר דקות של נסיעה הגענו לפצוע ששכב בסמוך לאופנוע כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה וסובל מפגיעה רב מערכתית קשה מאוד. ביצענו בדיקות רפואיות אבל הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו."

היום (16.9) בשעה 18:23 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל על פצוע בשפרעם. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח רמב"ם גבר בן 54 במצב קשה עם פציעות חודרות.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: