תגובות

שריפה בתלמוד תורה במודיעין עילית – לוחמי האש חילצו שלושה ילדים מהקומה השלישית

לוחמי אש ומתנדבים מתחנה אזורית בנימין פועלים בשריפה בתלמוד תורה בעיר מודיעין עילית. ישנו עשן מהקומה השניה והשלישית, ולוחמי האש פועלים להוצאת התלמידים מהמבנה. הופעל סיוע חוצה מחוזות ממחוז דן.

מדובר במבנה בין ארבע קומות, השריפה התפשטה דרך ארונות החשמל לקומה השניה והשלישית ולתקרת המבנה. לוחמי האש ממשיכים בפעולות כיבוי במבנה בית הספר ובסריקה אחר לכודים.


חוקר שריפות של כבאות והצלה לישראל נמצא במקום ומתחיל בחקירת נסיבות השריפה.

רשף שלמה מזרחי מפקד המשמרת בכבאות מספר: "במשל"ט יו"ש התקבלו דיווחים רבים על שריפה בבית ספר ברחוב מנחת חינוך בעיר מודיעין עילית. למקום הוזנקו צוותים ממחוז יו"ש וכן סיוע ממחוז מרכז ודן. עם הגעת הצוותים למקום זיהו עשן מהקומה השניה והשלישית.
לוחמי האש החלו מיד בפעולות חילוץ של התלמידים אל מחוץ למבנה, שלושה תלמידים אשר היו בחלון הקומה השלישית לא יכלו לצאת בעקבות האש והעשן בקומה ולוחמי האש פעלו לחילוצם. במקביל צוותים נוספים ביצעו במקום פעולות כיבוי ושחרור עשן."

טפסר משנה עידו פרץ מפקד תחנה אזורית בנימין סיפר: "בזכות מענה מהיר ומקצועי של לוחמי האש נמנע אסון. עם קבלת הדיווח על האירוע הזנקנו כוחות רבים למקום האירוע מתוך הבנה כי מדובר באירוע מורכב בו ישנם תלמידים רבים בבית הספר. לוחמי האש חתרו למגע עם האש במקביל לחילוץ התלמידים. כרגע האירוע בשליטה, אך המבנה עדיין אפוף עשן. לוחמי האש ממשיכים בביצוע פעולות הכיבוי ושחרור העשן."


צילום: דוברות כב"ה יו"ש.

בעקבות בניה לא בטיחותית ואי עמידה בתנאי בטיחות אש פועל בשעה זו מפקד תחנה אזורית בנימין טפסר משנה עידו פרץ יחד עם קציני משטרת ישראל ומהנדס העיר מודיעין עילית לסגירת המוסד לתקופה של 30 יום.

טפסר משנה פרץ מוסיף: "המבנה בנוי בצורה בלתי בטיחותית. ממערכות החשמל בלתי תקניות, ואף נמצאה כיתה בחיפוי עץ. האירוע הסתיים אמנם ללא נפגעים אולם לאחר שהתגלו לעינינו כל הליקויים אנו מבינים כי היינו פסע מאירוע עם נפגעים רבים. אני פועל עכשיו יחד עם קציני המשטרה ממחוז ש"י ומהנדס העיר לסגירת המוסד לתקופה של 30 יום לתיקון הליקויים."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: