פיגוע בתחנה המרכזית בירושלים: מחבל דקר 2 בחורי ישיבה ונוטרל – מצבם בינוני וקל | תיעוד

שני בחורי ישיבה חרדים נפצעו בינוני וקל בפיגוע דקירה סמוך לתחנה המרכזית בירושלים. מאבטחים ירו במחבל ופצעו אותו קשה.

הפיגוע אירע בכניסה לחנות ליאור עדיקה, המפגע שלף סכין ודקר שני בחורים שעמדו בכניסה לחנות. צילום: חדשות כל העולם.


בסביבות השעה 15:15 הגיע מחבל בן 17 לבצע פיגוע דקירה ברחוב יפו סמוך לתחנה המרכזית בירושלים. חובשים ופראמדיקים של מד"א ואיחוד הצלה העניקו במקום טיפול רפואי ל-2 בחורי ישיבות כבני 25 ופינו אותם לבי"ח שערי צדק במצב בינוני וקל.

מאבטחים ביחד עם כוחות משטרה ושוטרות מג"ב במקום, ירו במחבל ופצעו אותו קשה ולאחר שנבדק על ידי חבלן המשטרה, הוא פונה לבית החולים שערי צדק.

המחבל, באסל שוואמרה, בן 17 מכפר דיר אלעסל שביזרת חברון – שני חשודים עוכבו סמוך לזירה בחשד לסיוע למחבל.

מפכ"ל המשטרה מגיע לזירת הפיגוע. צילום: איתמר כרמון – חדשות כל העולם.


כוחות משטרה וחקירות הגיעו למקום בפיקוד מפקד המחוז ניצב דורון תורג'מן שקיים כעת הערכת מצב ביחד עם מפכ"ל המשטרה ובמהלכה הטיל את החקירה על היחידה המרכזית של מחוז ירושלים.

צילום: דוברות איחוד הצלה.

ממשטרת ישראל נמסר: "לפני זמן קצר התקבל דיווח על אודות מפגע שהגיע אל עסק ברחוב יפו בירושלים ודקר באמצעות סכין 2 אזרחים שנפצעו (בינוני עפ"י מד"א) ופונו להמשך טיפול רפואי. סיירות מג"ב שהבחינו באירוע, אחת מהן ביצעה ירי ונטרלה את המחבל שכעת מטופל רפואית לאחר שנבדק על ידי חבלן המשטרה."

תמונת הסכין, קרדיט: דוברות המשטרה.

ינון דהן חובש איחוד הצלה סיפר: "מדובר בשני נערים שנדקרו ובסיוע צוות אמבולנס של איחוד הצלה הענקנו להם סיוע רפואי ראשוני בזירה. כמו כן עקב אופי האירוע פעלו במקום גם צוותי חוס"ן – היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצלה שהעניקו סיוע ותמיכה למספר עוברי אורח שראו את התרחשות האירוע והיו בחרדה".

חובש בכיר במד"א שלומי פנחס סיפר: "הגענו למקום והייתה המולה גדולה. שני הפצועים שכבו כשהם בהכרה וסובלים מפצעי דקירה. הענקנו להם טיפול רפואי מתקדם בשטח שכלל חבישות, עצירת דימומים ומתן תרופות ופינינו במהירות אותם לבית החולים כשמצבם בינוני."

צילום: איתמר כרמון – חדשות כל העולם.

חוקרי משטרה מוציאים תצלומי אבטחה של הפיגוע בהם רואים את המחבל בתיק גב וגקט משוטט בחנויות ברחוב דקות לפני הפיגוע.

משה חמד מתנדב זק״א שהגיע מהראשונים לזירה: "מדובר בפיגוע דקירה, מחבל דקר 2 צעירים כבני 25 בחנות סמוך לתחנה המרכזית. שניהם פונו במצב בינוני ע״י צוותי מד״א לבית החולים שערי צדק, המחבל כבן 30 שנוטרל פונה במצב קשה לבית החולים שערי צדק. כוחות משטרה שפעלו במהירות במקום מנעו פגיעה קשה יותר.״

"מוות למחבלים": מחאה במקום הפיגוע.

השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב, בטוויטר: "כל הכבוד לסיירות מג״ב שעצרו את הפיגוע בתחנה המרכזית בירושלים בצורה מוצלחת. גיבורות שחתרו באומץ למגע עם המחבל ותפעלו את המצב במקצועיות, במהירות ובחדות".

יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני: "המשטרה באופן מקצועי דרשה להמשיך את הסגר ביו"ש מחשש להסלמה, והממשלה בהפקרות מוחלטת מחליטה להסיר את הסגר, כתוצאה מכך אזרחי ישראל מקבלים פיגוע שני בירושלים בתוך יומיים."

ח"כ איתמר בן גביר בתגובה לפיגוע: "כשהמפכ"ל הכושל מגלה הבנה להתפרעויות בשומר החומות וטוען שהן בגלל "אי שוויון חברתי", המחבלים מבינים את המסר ויוצאים לפיגועים. אין וואקום: מסר של כניעה מביא פיגועים!"


תגובות לכתבה:

  1. שוקי+מליחי

    מטורף ביותר ישלח להם ד רפואה ממרום

כתיבת תגובה: