תגובות

משרד החוץ ערך טקס זיכרון לציון 20 שנה לפיגועי ה-11 בספטמבר

שר החוץ יאיר לפיד ערך היום טקס במשרד החוץ לציון 20 שנים לפיגועי 9/11. בטקס השתתפו סגן שר החוץ, עידן רול, הממונה על שגרירות ארה"ב בישראל, מייקל ראטני, שגריר ישראל הנכנס לארה"ב, מייק הרצוג, הקונסול הכללי הנכנס בניו יורק אסף זמיר ובכירי משרד החוץ.

במהלך הטקס שהתקיים ברחבת הדגל של משרד החוץ, הורד דגל ארה"ב לחצי התורן על ידי חיילי המארינס המוצבים בשגרירות ארה"ב בירושלים.


שר החוץ יאיר לפיד אמר בטקס: "כשאנחנו מציינים כאן היום 20 שנים לפיגוע הטרור הנורא הזה אני רוצה לשלוח מכאן מסר לכל אזרחי ארצות הברית ולכל מי שרוצה לפגוע בארה"ב: התקפה עליכם, היא התקפה עלינו. אנחנו חולקים אותם ערכים של חופש ושיוויון. אנחנו חולקים אותם אוייבים. אתם החברים ובני הברית הכי קרובים והכי חשובים שלנו בעולם. מי שפוגע בחברים שלנו, פוגע בנו."

מייקל ראטני הממונה על השגרירות בישראל אמר בטקס: "אנחנו מורידים את הדגל בזכרנו את ההלם והאימה של בוקר נורא אחד, ואז מניפים אותו שוב לציון הדרך בה ארה"ב, חבריה, בני בריתה ושותפיה, כולל ישראל, התאוששו מההלם הראשוני על מנת פעולה בינ"ל, מתואמת נגד הטרור".

שר החוץ לפיד הוסיף: "מטרתו של טרור הוא להשליט פחד ואימה. הטרור מנצח רק כשהוא מצליח לשנות את האמונות שלנו ואת אורח חיינו. 20 שנים אחרי היום הנורא ההוא, גם הטרוריסטים יודעים כבר שהם נכשלו. כמו בהרבה מקרים בעבר, הוכיחה ארה"ב ואזרחי ארה"ב שהרוח האמריקאית של "אנחנו נתגבר" ניצחה שוב".


קרדיט: שלומי אמסלם, לע"מ.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: