תגובות

פיגוע בירושלים: מחבל חוסל לאחר שניסה לדקור שוטרים סמוך לשער האריות – שוטר נפצע קל מהירי

סמוך לשעה 16:10 הגיע מחבל, רופא כבן 50 ממזרח ירושלים, אל שער המג׳לס הסמוך לשער האריות ושם ניסה לדקור שוטרים. המחבל נורה על ידי שוטרים נוספים במקום ופונה במצב אנוש לבית החולים הדסה עין כרם ושם נקבע מותו. אחד השוטרים נפגע קל מנתז ירי.


תמונת המחבל: ד"ר האזם אל ג'ולאני משועפט בירושלים.

כוחות משטרה בראשותו של מפקד המחוז ניצב דורון תורג'מן נמצאים בזירה וחוקרי המשטרה החלו בחקירת האירוע ואיסוף ממצאים.

ממשטרת ישראל נמסר כי "מעט לאחר השעה 16 הגיע מחבל תושב מזרח ירושלים כבן 50 כשהוא חמוש בסכין אל עבר עמדת השוטרים ולוחמי מג"ב בשער המג׳לס בעיר העתיקה בירושלים וניסה לפגוע בכוחות שם.

תגובה מהירה של השוטרים ולוחמי מג"ב שהגיבו בירי לעבר המחבל הביאה לנטרולו בטרם ביצע את מבוקשו. כתוצאה מנתז ירי נפגע לוחם מג"ב ברגלו והוא מטופל רפואית."


תמונת הסכין: קרדיט דוברות המשטרה.

מדוברות מד"א נמסר כי "בשעה 16:19 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירושלים על פצוע מניסיון פיגוע ברחוב הגיא פינת מעלה הנזירות בעיר העתיקה בירושלים שהובא לחבירה עם צוותי מד"א בשער האשפות. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח שערי צדק צעיר בן 19 במצב קל עם פציעה ברגל."

חובש רפואת חירום רכוב על אופנוע מד"א אמגד מזערו סיפר: "כשהגעתי למקום חברתי לכוח רפואה משטרתי שהעניק לפצוע טיפול רפואי ראשוני וחבש את הפציעה ברגלו. העלנו את הפצוע לטרקטורון המיוחד של מד"א שמוצב בעיר העתיקה והעברנו אותו לניידת טיפול נמרץ שהמתינה בשער האשפות ופינתה אותו לבית החולים כשמצבו יציב."

צילום: יוסי קסוטו, תיעוד מבצעי מד"א.

בתנועת חוזרים להר אמרו בתגובה: "אחרי שבהר הבית מידי יום שישי מתקיימות הפגנות הסתה נגד מדינת ישראל, ומשטרת ישראל לא נוקפת אצבע כנגד המסיתים, לא מפתיע שהם גם יעברו למעשים.

בעקבות הפיגוע קוראים בתנועה למדינת ישראל להתעורר ולסלק את האויבים מהר הבית בהקדם ולאפשר קיום סדר עבודת הכהן הגדול כסדרו וכהלכתו ביום הכיפורים הקרוב."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: