רה"מ ‏בנט בישיבת הממשלה: "יש מי שמנסה להשתמש בצה"ל למטרות פוליטיות"

דברי ראש הממשלה, נפתלי בנט, בפתח ישיבת הממשלה:

"בוקר טוב לכולם, שנה חדשה בפתח, נקווה שתהיה טובה ורגועה מקודמתה. אנחנו נקבל אותה יחד, כל אחד עם משפחתו.

אזרחי ישראל, אני רוצה לבשר היום בשמחה ובזהירות שהדפנו את הלחצים ומנענו סגר בראש השנה. המשיכו לקיים את ההנחיות כדי שגם בסוכות ובשמחת תורה נישאר פתוחים.

העובדה שפתחנו את שנת הלימודים כסדרה, העובדה שאנחנו חוגגים בחגים כשישראל פתוחה – זה לא מובן מאליו. זה לא קרה מעצמו.

העובדה שאין סגר בחג הזה היא תוצאה של עבודה קשה מאוד של כל מי שיושב סביב השולחן הזה, ושל רבבות אנשי רפואה וצוותים רפואיים שעובדים מאוד קשה כבר כמעט שנתיים.

אסטרטגיית הבלימה הרכה, שעיקרה שמירה על הפרנסה ועל הכלכלה, לצד שלל פעולות לריסון התחלואה, בהן חיסון הבוסטר – נראה שהאסטרגיה הזאת בדרכה להצליח, אבל אסור לנו להיות שאננים. בואו נראה איפה אנחנו עומדים: שני מיליון וחצי ישראלים כבר מחוסנים בחיסון שלישי, וזה במצב שהעולם עדיין לא החליט מה הוא עושה ועדיין שוקל ומתלבט.

בואו נתעכב רגע על המספר הזה – שני מיליון וחצי זה לא דבר שקרה מעצמו. בלמנו את עקומת התחלואה כנגד כל הסיכויים – גם זה לא קרה מעצמו. כאמור, מאות פעולות גדולות וקטנות של הממשלה הטובה הזאת.

אני רוצה להודות לכל העוסקים במלאכה על שיתוף פעולה, על עבודה מסביב לשעון בחודשיים האחרונים, במיוחד לשר הבריאות, ניצן הורוביץ, ולאנשי משרדו.

כאמור, הסיפור עוד רחוק מלהיות מאחורינו, אנחנו עכשיו צריכים דווקא בתקופה הזאת שהכל כל-כך קרוב, להקפיד עוד יותר על מסכות ומרחק, ולהקפיד על ההנחיות במערכת החינוך. אנחנו צריכים לשמור על עצמנו ועל ההישגים.

כמה דגשים ספציפיים לקראת החג – אני מבקש מכל המשפחות לנהוג בזהירות. אם זו ארוחה רחבה שיש בה ילדים מתחת מגיל 12 שהם ללא חיסונים לצד סבים וסבתות, אני מבקש שתבצעו בדיקות עצמיות. תלכו לפארם הקרוב, תקנו בדיקות עצמיות, תבדקו את הילדים. עשינו עכשיו מבצע אנטיגן ברמה לאומית וזה הצליח מאוד. צריך להיות זהירים, אנחנו כל כך קרובים, חבל שאנשים ייפגעו כשאין בזה צורך עכשיו.

לגבי מתפללים בבתי הכנסת – כולם מחויבים לתו ירוק: לגבי ילדים, יש הנחיה ספציפית לבתי הכנסת: אפשר לעשות בדיקת PCR שתחזיק 96 שעות מבחינת התו הירוק. אז תגשו, תעשו PCR לילדים ואם לא אז שהילדים לא יבואו. הילדים מאוד מאוד מדביקים ומדבקים. "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם".

בנושא אחר – חיילינו, שברגעים אלה נמצאים בחזית. יש כרגע בשטח חיילים ששומרים עלינו בגופם, ומפקדים שנמצאים איתם, תמיד מקדימה, תמיד בקו הראשון – זאת הדרך של צה"ל.

אני רוצה לשלוח מכאן מסר ברור ללובשי המדים ולאזרחי ישראל כולם: אני מגבה את מפקדי צה"ל וחייליו באופן מוחלט. צה"ל שומר עלינו כל ימות השנה, תפקידנו הוא לשמור על צה"ל.

כמי שמכיר את שדה קרב ופיקד על חיילים, וכמי שאיבד את הטוב שבחבריו, אני יודע שכשמקבלים החלטות באירועים מבצעיים – יש גם שגיאות, ולפעמים הן כואבות וקשות. ככה זה כשנלחמים באויב, וצריך לגבות את החיילים והמפקדים, במיוחד כשיש שגיאות.

יש מי שמנסים להשתמש בצה"ל ככלי שרת לקידום מטרות פוליטיות ציניות. זה פוגע בכושר העמידה שלנו וזה דבר לא ראוי, תפסיקו את זה.

קרבות רבים עוד לפנינו, לצערי, ועל צה"ל צריך לשמור, כדי שישמור על כולנו.

בעניין אחר: ביום חמישי אישרה הכנסת בקריאה ראשונה את תקציב המדינה לשנים 2021-2022. המדינה חוזרת לפסים של יציבות ותפקוד ובעזרת השם נעביר את התקציב גם בקריאה שנייה ושלישית, לדעתי בצורה אפילו יותר פשוטה מאשר בקריאה ראשונה.

אני רוצה לברך את שר האוצר, אביגדור ליברמן, שהוביל את התהליך הזה מול השרים והמשרדים, במקצועיות, באחריות, בתבונה, ובנקודות פשרה איפה שהיה צריך.

אני גם רוצה לברך את כל ראשי המפלגות ושרי הממשלה כולם – שפעלו בשיתוף פעולה ובגמישות, כל אחד בתחום משרדו, זה היה מאוד מרשים.

הגענו לפשרות מהותיות, לא גלגלנו את הבעיה לקריאה השנייה והשלישית, מצאנו פתרונות למרות שיש מחלקות ואידאולוגיות מאוד שונות.

אנחנו מביאים תקציב, זו בשורה גדולה מאוד לישראל. זה תקציב שמשקף את הרוח החדשה של הממשלה הזאת, והוא כולל הרבה מאוד בשורות.

סוף סוף, באומץ גדול, אנחנו נוגעים בהעלאת גיל הפרישה לנשים, אנחנו מעבירים רפורמה הכרחית בכשרות, מעניקים לניצולי שואה ולנכים מענקים, מחזקים את מערכת הבריאות ובתי החולים אחרי שנות הרעבה והזנחה, מבצרים את העוצמה של צה"ל, מכניסים תחרות בשלל תחומים ומסתכלים הרבה שנים קדימה.

כולנו צריכים להיות גאים בתקציב הזה, ואני מאמין ומצפה שנמשיך באותה רוח של שיתוף פעולה ורצון טוב.

חברים, הסתיימה שנה מאתגרת מאוד, מתחילה שנה שאני מקווה שתהיה קצת יותר רגועה וקצת יותר מפויסת.

אני מבקש מכאן לשלוח לעם ישראל ברכת שנה טובה. שנה שבה נראה את המאחד על פני המפריד, נדגיש את המשותף ונזכור תמיד מעל כל המחלקות – אחים אנחנו. שתהיה לנו שנה טובה ומתוקה".

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: