תגובות

שש שנים ‏אחרי: בית המשפט זיכה את חמשת הקטינים שהואשמו בהסתה בפרשת "חתונת השנאה"

בית משפט השלום לנוער בירושלים זיכה את הקטינים נאשמי תיק 'חתונת השנאה' מעבירות הסתה לטרור ואלימות. עו"ד משה פולסקי מארגון חוננו "עיקרי טענותינו לכך שלא היתה שום הסתה ושהפרקליטות נקטה באכיפה בררנית התקבלו".

בית משפט השלום לנוער בירושלים זיכה את חמשת הקטינים נאשמי תיק 'חתונת השנאה' מעבירות הסתה לטרור ואלימות.

בסוף שנת 2015, כארבעה חודשים אחרי רצח בני משפחת דוואבשה בכפר דומא, נערכה בירושלים "חתונת השנאה". אחד מהנאשמים בפרשה היה החתן עצמו, יקיר אשבל, שתועד נישא על כתפיים כשהוא מנופף ברובה ובתמונה של משפחת דוואבשה.


בכתב האישום נכתב, כי מסביבו רקדו אחרים בהתלהבות תוך הנפת כלי נשק. לרבים מהמשתתפים יוחסו עבירות של הסתה לאלימות או לטרור, ואף תמיכה בארגון טרור ותמיכה בגזענות.

עו"ד משה פולסקי מארגון חננו המייצג שניים מהקטינים בירך על ההחלטה "אנו שמחים שבית המשפט קיבל את עקרי הטענות שלנו, הן לכך שלא היתה שם הסתה, הן לכך שהפרקליטות נקטה באכיפה בררנית. מדוע המאשימה בחרה דווקא להעמיד לדין את הנאשמים האלה? בסופו של יום עיקר הטענות שלנו שמדובר בתיק עם רקע פוליטי שהתנהל כנגד נערי הגבעות התקבלו, ובית המשפט זיכה את הנאשמים מעבירת ההסתה".

עו"ד דוד ברהום, שייצג את אחד הקטינים הנוספים מטעם הסניגוריה הציבורית, אמר: "בית המשפט זיכה היום בהכרעת דין צודקת מאין כמוה את כל הקטינים מאירוע החתונה שזכה לשם המפוקפק חתונת השנאה. חרף המעשים הראויים לגינוי מוסרי וחברתי, בנסיבות העניין לא הוכח שבשעה שרקדו ושרו בחתונה הם הסיתו למעשה אלימות, והדבר לדעתנו ממילא גם לא מתקבל על הדעת בהיותם קטינים שנגררו אחרי אחרים. מדינה שוחרת חופש יודעת לשים את הגבול בין אמירה פלילית לאמירה מגונה שאינה פלילית. זכינו לביטוי מובהק של עקרון כזה היום".

ח"כ איתמר בן גביר שייצג את הבגירים בתיק ואף נכח בחתונה מסר בתגובה: "מהרגע הראשון טענתי שהפרקליטות נתלתה על עץ גבוה ומדובר בכתב אישום פוליטי, מופרך ומיותר. מאוד לא אהבתי שדקרו תמונת תינוק ולא צריך להסכים עם התמונות הלא יפות ששודרו מהחתונה, כדי להבין שבמדינת ישראל אסור שתהיה אפליה, ברהט חוגגים עם רובים, באום אל-פאחם יורים יריות בחתונות ורק כאן הגישו כתב אישום.
לא כל מעשה לא יפה ומכוער הוא פלילי וחשוב שבית המשפט העביר לפרקליטות מסר שלא מדובר בעבירה פלילית. חופש הביטוי נבחן דווקא ברגעים כאלה. כעת אני מקווה שהפרקליטות תחזור בה מכל האישומים כלפי הבגירים בפרשה ותחסוך משפט מיותר".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: