תגובות

‏קפסולות בכותל עד 8,000 מתפללים: מתווה הסליחות שיעלה בקבינט הקורונה ‎

ראש הממשלה, נפתלי בנט, קיים הבוקר (ב׳) הערכת מצב מקיפה בעניין ההתמודדות עם נגיף הקורונה.

בדיון השתתפו מנכ"ל משרד רה"מ, מנכ"ל משרד הבריאות, מנכ"ל משרד האוצר, מנכ"ל משרד החינוך, מנכ"ל משרד הפנים, מנכ"לית משרד התחבורה, מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים, ממונה הקורונה, ממונה המעברים היבשתיים, ראש אגף התקציבים באוצר, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, המשנה לראש המל"ל וגורמי מקצוע נוספים.


בין הסוגיות שנידונו: היערכות לקראת פתיחת שנת לימודים, סטטוס מוכנות מערכת הבריאות, התקדמות במבצע החיסונים ועוד.

לקראת דיון ועדת השרים להתמודדות עם נגיף הקורונה (קבינט הקורונה) שתתכנס הערב (ב׳), 30 באוגוסט 2021, כ"ב באלול תשפ"א, אישר ראש הממשלה את המתווה לקיום אירועי הסליחות בכותל המערבי.

פרטי המתווה:

■ תוחל מגבלת משתתפים – עד 8,000 מתפללים.

■המתפללים יחולקו לקפסולות ברחבת הכותל המערבי.


■ חובת עטיית מסכה.

■ יינקטו פעולות אכיפה ושמירה על הסדר וההנחיות.

בנוסף, אישר רה"מ את הרחבת מתווה "התו ירוק", כך שיחול גם על עובדים במוסדות בריאות וחינוך, וכן על עובדי כלל המקומות בהם הלקוחות נדרשים בהצגת התו. כמו כן, הנחה רה"מ לבחון את החלת מתווה "התו ירוק" גם על ענפים נוספים של המשק.

שני הנושאים יובאו היום לאישור שרי קבינט הקורונה.

יו"ר נעם וחבר סיעת הציונות הדתית, ח"כ אבי מעוז הגיב על ההחלטה: "לממשלת בנט, כהנא, אורבך ועבאס חשוב יותר חילול השבת באצטדיוני הכדורגל, מאשר תפילות הימים הנוראים בכותל המערבי. הנה ההגבלות הגיעו, התרענו כבר שבועות ארוכים, שבכוונת הממשלה לפגוע בחגי ישראל, בתפילות ובאווירת החג, הנה זה הגיע – פותחים את השמים וסוגרים את הכותל. בנט חלש בקורונה, חלש בזהות היהודית, חלש בביטחון. אני מקווה שההצעה לא תאושר בקבינט", הוסיף מעוז.

(בתמונה: סליחות בקפסולות בשנה שעברה, צילום: איתמר כהן – חדשות כל העולם)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: