תגובות

שר הביטחון גנץ נפגש הלילה ברמאללה עם יו"ר הרשות אבו מאזן

שר הביטחון בני גנץ נפגש הלילה ברמאללה עם יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס ודנו בנושאים ביטחוניים-מדיניים, אזרחיים וכלכליים.

גנץ אמר ליו"ר הרש"פ כי ישראל נכונה לשורת צעדים שיחזקו את כלכלת הרשות הפלסטינית. עוד דנו השניים בעיצוב המציאות הבטחונית, האזרחית והכלכלית באיו"ש ובעזה.


השניים סיכמו להמשיך ולעמוד בקשר בסוגיות השונות שהועלו.

בפגישה לקחו חלק מתאם הפעולות בשטחים אלוף רסאן עליאן, השר לנושאים אזרחיים חסיין א-שייח וראש המודכ"ל מאג'ד פארג'.

בסיום הפגישה המקצועית נועדו גנץ ואבו מאזן ב-4 עיניים.

גורם בסביבת ראש הממשלה: "פגישת גנץ-אבו מאזן אושרה מראש על ידי ראש הממשלה. מדובר בפגישה שעניינה סוגיות שוטפות של מערכת הביטחון מול הרשות הפלסטינית. אין שום תהליך מדיני מול הפלסטינים וגם לא יהיה".

יו"ר ועדת החוקה, חוק ומשפט, ח"כ גלעד קריב (העבודה), בירך על פגישת שר הביטחון ויו"ר הרשות הפלסטינית וקרא לקיום פגישות שוטפות בין הדרגים הבכירים ביותר בממשלת ישראל וברשות: "הדיאלוג השוטף עם הרשות הפלסטינית הוא אינטרס ביטחוני ומדיני ראשון במעלה של מדינת ישראל. הממשלה הקודמת העדיפה לחזק את מעמדו של החמאס על פני דיאלוג עם הרשות ופגעה קשות באינטרסים הישראלים. הממשלה הנוכחית חייבת לשנות את הגישה ולהוביל לחיזוק משמעותי של שיתופי הפעולה הכלכליים והביטחוניים עם הרשות הפלסטינית באופן מתמשך ורציף. גם אם חידוש המשא והמתן המדיני אינו עומד כרגע על הפרק, ישנם תחומים רבים בהם יש מקום לפעולה מתואמת ומשותפת".אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: