תגובות

‏בית המשפט קבע: על המדינה לגבש מתווה לנחל האסי בתוך שנה וחצי

השופטת תמר שרון-נתנאל קבעה כי היום כי המדינה צריכה לגבש הסדר לגישה אל נחל האסי, וכי עד לקביעת ההסדר המדינה חייבת לאפשר ולוודא את הגישה לחוף של הנחל בצד המערבי של הקיבוץ, במתחם שהקיבוץ פתח במהלך ההליך המשפטי וזאת – במגבלות שנקבעו בפסק הדין.

עוד נפסק כי יש צורך לקדם את תכנית "נחל עמל קדום", בצד המזרחי של הקיבוץ, שמטרתה היא, פיתוח אזור לנופש ולרחצה באפיק האסי, והסדרה של מקום נופש בחיק הטבע, לכלל הציבור.


בפסק דין נכתב כי "נחל האסי וגדותיו הם מקרקעי ציבור, אשר מיועדים לתועלת הציבור וכי לציבור הרחב זכות גישה אליו, אשר מתנגשת עם זכויות הקיבוץ, שנבנה על פי תכניות שאושרו כדין ללא התנגדות. גיבוש הסדר הוא תפקידה של המדינה ולא של בית המשפט, אשר אינו מוסמך להחליט במקום המדינה".

העותר ח״כ משה ארבל (ש"ס): ״היום נרשמה היסטוריה במדינת ישראל. בית המשפט קבע במפורש שחסימת הגישה אל הנחל וגדותיו איננה חוקית. האלימות כנגד תושבי בית שאן ואזרחי ישראל באמצעות חברות שמירה תיפסק. ותנועת ש"ס הוכיחה היום פעם נוספת שצדק חלוקתי איננו רק סיסמה אלא דרך חיים של ממש.

אני מודה ליושב ראש ש"ס הרב אריה דרעי על ההשראה והגיבוי ולעורכי הדין ישראל באך אליעזר רודין ותום דורון על עבודה משפטית מאומצת ויסודית״.

יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי אמר בתגובה: ‏"גם הבוקר תיקנו עוול חברתי! בית המשפט נענה לדרישתנו – נחל האסי ייפתח לכל אזרחי ישראל. תנועת ש"ס הוכיחה היום שוב שהמאבק על צדק חברתי הוא דרך חיים ולא סיסמת בחירות. מברך את חברי המאבק לשחרור נחל האסי ואת ח"כ עו"ד משה ארבל על הדרך, ההתמדה והחתירה לשוויון אמיתי."

מארגון בצלמו נמסר בעקבות הפסיקה: "ההחלטה מוכיחה שלכולם מגיעה הזכות ליהנות ממשאבי טבע. משאבי טבע הינם משאבי מוגבל ובדיוק בגלל כך חובה למצוא ולאפשר לכמה שיותר אנשים ליהנות מהם. אנחנו בטוחים שבקרוב ימצא גם פתרון עבור נשים וגברים דתים המעוניינים אף הם לרחוץ במקומות כאלה ודבר זה נמנע מהם כעת בגלל אמונתם הדתית."אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: