במהלך אימון צבאי בגליל התחתון: ‏ערבי ניסה לחטוף נשק מצוער – ונמלט

במהלך אימון צבאי הלילה באזור הגליל התחתון, הותקף צוער מגדוד גפן על ידי ערבי עם רכב מסוג סקודה אוקטביה שחורה שניסה לחטוף את נשקו. הצוער שהיה לבדו, במהלך ניווט בדד, הגיב במהירות ובנחישות, הדף את החשוד בכוח ובכך מנע את גניבת הנשק. לאחר מאבק החשוד נמלט מהנקודה. האירוע תוחקר על ידי המפקדים בשטח והועבר לחקירת משטרה.

ממשטרת ישראל נמסר כי "התקבל דיווח הלילה אודות חייל צה"ל שנמצא במהלך ניווט בדד באזור נחל ציפורי אשר הותקף על ידי אדם שניסה לחטוף את נשקו. החייל נאבק עם התוקף והצליח להבריח את את החשוד מהמקום והנשק נשאר ברשות החיל. מיד עם קבלת ההודעה השוטרים הוזנקו למקום ופתחו בסריקות לאיתור החשוד במקביל נפתחה חקירה ביחידה לחקירת פשעים."

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ בן גביר אמר בתגובה: "צה"ל צריך לחקור כיצד הצליח המחבל לצאת בחיים מאירוע שמחייב פתיחה באש".

ח"כ בן גביר הוסיף: "הרתעת האוייב חשובה לא פחות מלחימה בפועל ובמקרה בו חייל מהסס לירות במחבל ההרתעה נפגעת". הצעת החוק שהגשתי, "עונש מוות למחבלים", תגביר את ההרתעה ולו היו מיישמים את חוק עונש מוות למחבלים, אגפי הכלא לא היו מלאים במחבלים חלאות אדם. בקדנציה הקרובה בכנסת, בשונה מליברמן, אמשיך במאבקי שמחבלים יקבלו עונש מוות, ולא יבלו בקייטנה אותה הם מקבלים כעת בבתי הסוהר בישראל".

(צילום אילוסטרציה)

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: