תגובות

בדיקות סרולוגיות גם לתלמידי החינוך המיוחד בבני ברק

עשרות תלמידי החינוך המיוחד בית הספר 'בית שי' של ארגון 'אהל שרה' נבדקו כדי שיוכלו ללמוד ברצף וללא בידודים.

מבצע הבדיקות הסרולוגיות של מוסדות החינוך בבני ברק, הגיע גם למוסדות החינוך המיוחד בעיר. המבצע המיוחד שמתקיים בשיתוף פעולה של עיריית בני ברק, מד"א, פיקוד העורך והנהלת בתי הספר, נועד לאפשר שמירה על שגרת לימודים סדירה גם לילדים בגילאי שלוש עד שתים עשרה, שלא יכולים להתחסן לעת עתה.


על מנת לאפשר גם למוסדות החינוך המיוחד לקיים את הלימודים ברציפות, ללא בידודים וסגירת כיתות, הגיעו אתמול צוותי מד"א לבית הספר בית חנוך, הנמנה על מערך החינוך של 'אהל שרה', כדי לבצע בדיקות דם סרולוגיות. הנהלת אהל שרה, נענתה לקריאת הרבנים ויוזמת עיריית בני ברק ואפשרה להורים והתלמידים המיוחדים לבצע את הבדיקות במתחם בית הספר, ולהימנע מאבדן של ימי לימודים.

במהלך השנה החולפת, פעלו הנהלת בית הספר והצוותים המלווים של 'אהל שרה' בכל דרך, על מנת לצמצם את החשיפה של התלמידים לחולים מאומתים ובכך להימנע מבידודים מיותרים והשבתת לימודים בחלק מהכיתות.

"שרדנו רק בקושי את שנת הלימודים הקודמת", אומרת מנהלת בית הספר 'בית חנוך' הגב' חנה אנתבי. "לדברי, גם צוות בית הספר סבל מהבידודים, אך גם ההורים ובעיקר אלו התלמידים המיוחדים שנאלצו להתבודד בבתיהם, הרחק מחבריהם לכיתה והצוות האהוב עליהם. עשינו כל שביכולתו על מנת שלא להפסיק כליל את הלימודים, אך עשינו זאת בהתאם להנחיות משרד הבריאות והגורמים הממונים עלינו. כעת אנו מקווים שמבצע הבדיקות הסרולוגיות, יאפשר לנו לשמור על יציבות ועקביות בקיום הלימודים בבית הספר".

גם עינב, אמא לתלמיד בבית הספר מספרת על הקושי בהתנהלות בשנת הלימודים החולפת, שגרם לה להגיע ולבצע בדיקה סרולוגית לבנה הלומד במערך החינוך של 'אהל שרה'. "ההכרח להישאר עם ילד מיוחד בבית ללא מסגרת חינוכית תומכת ומטפלת, הקשתה עלינו מאוד. כעת, אנחנו עושים את הבדיקה, ומקווים שהתוצאות יחסכו לנו את הצורך בכניסה לבידוד בכל חשיפה לחולה מאומת".

הגב' מלכה וינברג סמנכ"ל ארגון אהל שרה הודתה לפיקוד העורף והעירייה על הנגשת הבדיקות הסרולוגיות להורי התלמידים המיוחדים ואמרה כי "ההיענות הגדולה של התלמידים והוריהם לביצוע הבדיקות הסרולוגיות, מעידה על חשיבותו של בית הספר בחייהם של הילדים המיוחדים. צוותי ההוראה והליווי הכינו את הילדים והסבירו להם על הבדיקה וחשיבותה, והם שמחו לשתף פעולה בשמירה על בריאותם ובריאות חבריהם לכיתת הלימודים".אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: