תיעוד: לוחם מג"ב נפצע אנוש מירי מחבל בעימותים בגבול עזה

לוחם מג"ב בן 21 תושב המרכז, נפצע אנוש מירי בגבול עזה והוא סובל מפציעת ראש קשה.

הירי בוצע ע"י קצין של יחידת "הריסון" של אירגון הטרור חמאס שהסגיר עצמו לידי חמאס.


מחבל מגבול עזה יורה לעבר לוחם המג"ב באקדח מספר כדורים דרך חרך ירי.

מאות מחבלים מפרי סדר פלסטינים התקהלו משעות אחר הצהריים בסמוך לגדר, בצפון רצועת עזה.

בשבוע האחרון נערכו בפיקוד הדרום להפרות הסדר, הגבירו כוננות ותוגברו בסד״כ ימ"ס מג"ב וצלפים מיחידות מיוחדות שהוצבו במרחב הגדר.

במהלך הפרות הסדר התקרבו לגדר כמאות מפגינים במוקד אחד בצפון הרצועה. המפגינים ניסו לטפס על הגדר והשליכו מטענים לעבר כוחות צה"ל. לוחמי צה"ל שהיו ערוכים מבעוד מועד במרחב השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות, ובהתאם לצורך גם בירי רוגר וירי צלפים.

בעקבות ירי משטח רצועת עזה נפצע לוחם מג"ב באורח אנוש, הלוחם פונה רכוב ומקבל טיפול רפואי בבית החולים.


בתמונה: קצין של יחידת "הריסון" של אירגון הטרור חמאס שהסגיר עצמו לידי חמאס.

כמו כן, במהלך הפרת הסדר אירע ניסיון חטיפת נשק של חייל צה"ל. הלוחם נאבק, והצליח למנוע מהם לחטוף את כלי הנשק אשר נמצא בידיו.

ניסיון חטיפת הנשק.

הפרות הסדר נמשכו כשלוש שעות וכלל המפגינים פוזרו.

מקרות האירוע המפכ"ל מקיים הערכות מצב עם גורמי הביטחון וצה"ל.

מדוברות מג"ב נמסר: "מוקדם יותר הערב, נפצע לוחם מג"ב מיחידת המסתערבים בדרום באורח אנוש כתוצאה מירי בגדר הגבול בצפון רצועת עזה במהלך עימותים שהתרחשו על גדר הגבול.

הלוחם פונה באמצעות מסוק לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה. נסיבות האירוע בבדיקה. הודעה נמסרה למשפחתו."

בעקבות פציעתו של חייל מג"ב ברצועת עזה השבת ולחוסר תגובתה של הממשלה על ירי הטילים, ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן: "ראשית אנו שולחים איחולי החלמה מהירה לחייל היקר שנפגע היום. לצערי, מה שקורה בשבועות האחרונים זו תוצאה ישירה של חוסר ההרתעה שקיים בשנים האחרונות ובמיוחד אחרי ״שומר חומות״. חוסר התגובה של הממשלה הנוכחית הוא חרפה. הממשלה חייבת להבין כי חוסר תגובתה משדר מסר חמור ביותר לפיו דמינו הינו הפקר. העיסוק במי מארגוני הטרור אחראי לפעולות הטרור אינו רלוונטי, ברצועת עזה ישנה כתובת אחת והיא חמאס! אני פונה אל ראש הממשלה ושר הביטחון: הגיבו בעוצמה רבה ללא כל שהות. לא להפציץ דיונות ריקות, אלא לפגוע בראש הנחש ולחסל את ראשי החמאס גם במחיר של הסלמה. הבטחתם שינוי משוואה מול ארגוני הטרור – זו העת לקיים את ההבטחה".

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יעקב(קובי) שבתאי אמר בתגובה: "סוף שבוע רווי אירועים פלילים ברחבי הארץ אותם חוקרת המשטרה. לא נרפה עד שנפענח את הפשעים ונגיע לכל אותם העבריינים. במקביל, גם האירועים בגבול רצועת עזה מזכירים לנו את האתגרים הגדולים עמם מתמודדים שוטרי משטרת ישראל, לוחמי מג"ב וכוחות צה"ל בכל הגזרות בהן הם פועלים. שוטרי משטרת ישראל, מבצעים פעילות שיטור קלאסית בערים וביישובים ברחבי המדינה, לצידם ישנם גם כוחות משטרה רבים שעוסקים יום יום בלחימה מול הטרור.

אנו לא נרפה את ידנו ונמשיך לפעול בתקיפות ובכל העוצמה אל מול אלה שרוצים לפגוע בנו ובביטחון אזרחי ישראל שלמענם אנו פועלים.

בשמי ובשם שוטרי משטרת ישראל ולוחמי מג"ב, אני מאחל החלמה מהירה לסמ"ר ב', לוחם יחידת המסתערבים של מג"ב שנפצע הערב באורח אנוש מירי בגבול רצועת עזה. כל הגורמים הפיקודיים והמקצועיים מלווים ותומכים כעת במשפחתו."

ח"כ מיכל וולדיגר (הציונות הדתית): "כשלא מגיבים על ירי טילים לשדרות, שממשיכים עם הרפיסות ועם התפיסות המשפטיות הנואלות בשדה הקרב – מחבלים נאלחים מצליחים להתפרע באין מפריע בגדר הגבול ולפצוע לוחם. הגיע זמן ריבונות, תנו ללוחמינו לנצח!"

יו"ר סיעת ימינה ח"כ ניר אורבך: :רפואה שלמה לחייל שנפצע בעימותים בדרום. סומך על רה"מ, שר הביטחון והרמטכ"ל שיגיבו בעוצמה בזמן ובדרך שנכונה לביטחון מדינת ישראל. "חִזְקוּ וְאִמְצוּ אַל תִּירְאוּ וְאַל תַּעַרְצוּ מִפְּנֵיהֶם כִּי יְהוָה אֱלֹהֶיךָ הוּא הַהֹלֵךְ עִמָּךְ לֹא יַרְפְּךָ וְלֹא יַעַזְבֶךָּ."
(דברים ל"א, ו').

ח"כ, תא"ל (במיל') מירי רגב, הליכוד: מאחלת החלמה מלאה ורפואה שלמה לחייל מג"ב שנפצע בגבול הרצועה. הרפיסות של בוש הממשלה בנט, גובה מאיתנו מחירים כבדים, חיזבאללה והחמאס מרימים את הראש, והתגובות לא מגיעות."

ח"כ אוריאל בוסו: ‏"מתפללים להחלמתו של לוחם מג״ב שנפצע באורח אנוש מאש מחבלים בגדר רצועת עזה,השקט של הממשלה תמורת הישרדות פוליטית, היא המחיר הכבד שמשלמים אזרחי ישראל בבריאות, בביטחון, ובכלכלה."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: