‏בנט קיבל את החיסון השלישי: "אם תצאו להתחסן בחיסון השלישי – נוכל להימנע מסגר רביעי"

ראש הממשלה, נפתלי בנט, קיבל הבוקר (ו'), 20 באוגוסט 2021, י"ב באלול תשפ"א, את מנת החיסון השלישית לנגיף הקורונה במרכז הרפואי מאיר בכפר סבא, מלווה ביו"ר שירותי בריאות כללית, יוחנן לוקר, ומנכ"ל המרכז הרפואי מאיר, ד"ר ירון מושקט.

דברי ראש הממשלה, נפתלי בנט, בקבלת החיסון השלישי: "לפני מספר שבועות אמרתי לציבור שאם נתחסן באלול, נוכל לחגוג את החגים עם המשפחה בתשרי. אני אומר לכם עכשיו – זה בהישג יד. זה היה נשמע אז דמיוני, כי הציבור הישראלי רגיל להימצא בסרר בחגים בתקופה האחרונה. זה בהישג יד, אבל אנחנו עוד לא שם.


אני אומר בצורה ברורה: אם תצאו להתחסן בחיסון השלישי, נוכל להימנע מסגר רביעי.

אנחנו בשיא המערכה כרגע. ביחד אנחנו יכולים לנצח. זה בהישג יד, אבל אנחנו עוד לא שם.

מדינת ישראל היא המדינה היחידה בעולם שמעמידה לרשות אזרחיה את החיסון השלישי המשלים, ועכשיו העולם כולו בא בעקבותינו.

ארה"ב ואחרים כבר הודיעו שבמשך חודש ספטמבר הם יעמידו את החיסונים לרשות הציבור שלהם. כאן בישראל אתם יכולים להגן על עצמכם, על הפרנסה שלכם, על הכלכלה, על הביטחון שלנו, על הבריאות של הילדים שלנו. אז אני מבקש, קחו את הזכות הייחודית הזאת שיש לכם בתור אזרחי ישראל וצאו להתחסן.

נתתי הוראה לפתוח עוד מאות מתחמי חיסונים, מכיוון שהורדנו את גיל ההתחסנות לגיל 40 ומעלה. אני צופה שבהמשך אנחנו נפתח את זה לכולם, אחרי 5-6 חודשים מהחיסון השני. לכן, נתתי את ההנחיה לפתוח ולחסן, לחסן בכל הכוח.


אני רוצה לומר תודה לעובדי מערכת הבריאות, לעובדי קופת החולים "כללית" ולעובדי כל קופות החולים. אתם לוחמי החוד של מדינת ישראל.

אתם עובדים כ"כ קשה במשך תקופה כ"כ ארוכה. הפעם בחרנו לא לשים את הכסף בחל"תים ובפיצויים, אלא להשקיע את הכסף בחיזוק מערכת הבריאות, לא רק לעכשיו, אלא גם לעתיד. המערכת הורעבה במשך יותר מידי שנים, ועכשיו עשינו השקעות לטווח ארוך – יותר רופאים, יותר אחיות ויותר מיטות. אנחנו יכולים לנצח את הדלתא אבל זה תלוי בשיתוף פעולה של כולנו".

צילום: קובי גדעון / לע"מ.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: