תגובות

בנט וגנץ באוגדת עזה: "נפעל בזמן, במקום ובתנאים שמתאימים לנו, ולא לאף אחד אחר"

יממה אחרי הירי לעבר שדרות ללא תגובת צה"ל: ראש הממשלה, נפתלי בנט, קיים היום (ג'), 17 באוגוסט 2021, ט' באלול תשפ"א, הערכת מצב באוגדת עזה, בהשתתפות שר הביטחון בני גנץ, ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, ראש המטה לביטחון לאומי (מל"ל), ד"ר איל חולתא, מפקד פיקוד דרום, אלוף אליעזר טולדנו, מפקד אוגדת עזה, תא"ל נמרוד אלוני, ובכירים נוספים.

לאחר מכן, פגש רה"מ את לוחמות ולוחמי סוללת כיפת ברזל ושמע מהם אודות פעילותם המבצעית. רה"מ בנט הודה להם על פעילותם החשובה למען ביטחון אזרחי ישראל, בשגרה ובעיתות חירום, וציין כי מדינת ישראל, ובתוך כך צה"ל, ערוכים לכל תרחיש.


ראש הממשלה, נפתלי בנט, אחרי הערכת מצב: "מטרת הביקור כאן הייתה לראות שצה"ל, פיקוד הדרום ואוגדת עזה נערכים – והם אכן ערוכים כראוי. המשימה שלנו היא לתת ביטחון ארוך טווח לתושבי הדרום ולתושבי עוטף עזה. אנחנו נפעל בזמן, במקום ובתנאים שמתאימים לנו, ולא לאף אחד אחר. מבחינתנו הכתובת בעזה היא חמאס. לא סוררים ולא אף אחד אחר, אלא חמאס".

צילום: קובי גדעון / לע"מ.

שר הביטחון גנץ אמר בסיום: "אנחנו קבענו אחרי מבצע שומר החומות שמה שהיה הוא לא מה שיהיה וכך גם ננהג. אנחנו נשמור לעצמנו את זכות הפעולה בעוצמה, במקום ובזמן שנבחר ונעשה את זה כמו שצריך. אין לנו אינטרסים בעזה מלבד שקט ביטחוני והשבת הבנים הביתה. אנחנו איננו אויבים של תושבי רצועת עזה, מי שבעצם הוא האויב בפועל של תושבי רצועת עזה זה חמאס שלוקח אותם כבני ערובה. אנחנו נשמח להקל ככל שאפשר, ביוזמת הכסף הקטארי וביוזמות אחרות, ובלבד שנדע שהכסף יגיע למקומות הנכונים. ישראל נחושה להגן על עצמה והיא תדע לעשות את זה."


צילום: לע"מ.

צילום תמונות: אריאל חרמוני / משרד הביטחון


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: