תגובות

רה"מ בנט לאחר הערכת מצב: "שוקלים לבקש סיוע בינלאומי לכיבוי השריפות"

ראש הממשלה, נפתלי בנט, ערך היום (ב׳), 16 באוגוסט 2021, ח׳ באלול תשפ"א, הערכת מצב נוספת בעניין השריפה בהרי ירושלים.

בדיון השתתפו שר הביטחון, השר לביטחון הפנים, מפכ"ל המשטרה, נציב כבאות והצלה, ראש המל"ל, מזכיר הממשלה, מנכ"ל משרד רה"מ, המזכיר הצבאי לראש הממשלה, מפקד מחוז ירושלים ובכירים נוספים.


קרדיט: יאיר דרור.

ראש הממשלה הנחה את משרד הביטחון ואת צה"ל להמשיך לתת כל סיוע שיידרש למאמצי הכיבוי וההצלה. כמו כן, הנחה רה"מ לבחון האם ישנן יכולות נוספות לחיל האוויר שניתן לרתום למאמץ ההשתלטות על האש.

בנוסף, הנחה רה"מ את השר לביטחון פנים, ביחד עם המטה לביטחון לאומי (מל"ל), לבחון פניה לסיוע בינלאומי בכיבוי השריפות.

רה"מ הדגיש פעם נוספת, כי החשיבות העליונה היא להצלת חיי אדם ולכן אין להסס באשר לפינוי יישובים ואנשים, אלא לנקוט בגישה מחמירה ולפנות את כולם.

ראש הממשלה יקבל עדכונים שוטפים ויקיים התייעצויות נוספות בהמשך, בהתאם לצורך ולהתפתחויות.


צילום השריפה: חדשות כל העולם.

שר החוץ, יאיר לפיד פנה למקבילו היווני, ניקוס דנדיאס בבקשה להערך לסיוע אווירי בכיבוי השריפה בהרי ירושלים וקיבל ממנו תשובה שיוון תסייע ככל שתוכל. במקביל ערך שר החוץ התייעצויות עם צוות המשרד העוסק בסיוע הבינ"ל הפועל מתוך חדר המצב של המשרד, שם מרכזים כעת פניות ליוון, קפריסין, איטליה, צרפת ומדינות נוספות כולל מאזורנו, בשיתוף פעולה עם המשרד לבטחון פנים.

בנוסף, שוחח השר עם רב טפסר דדי שמחי, נציב הכבאות וההצלה, קיבל ממנו תמונת מצב ודגשים על הצרכים בשטח. בעיקר על הצורך במטוסי כיבוי למחר בבוקר.

ממפלגת הליכוד נמסר בתגובה: "כבר אתמול בנט היה צריך לבקש סיוע בינלאומי כדי לכבות את השריפות באזור ירושלים. למה הוא מחכה? הוא צריך לגייס מייד סיוע בינלאומי ולא לבזבז זמן יקר כפי שעשה כשחיכה 6 שבועות עד שסוף סוף הביא את החיסון השלישי נגד הקורונה שהזמנו מראש. מדובר בחיי אדם. תודה לכוחות הכיבוי וההצלה שנלחמים למען הצלת חיים!"

כוחות כיבוי באבן ספיר, צילום: חדשות כל העולם.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: