תגובות

אזעקה בעוטף עזה: רקטה יורטה מעל שדרות – לראשונה ממבצע שומר החומות

לפני זמן קצר הופעלה התרעה בעיר שדרות ובמרחב עוטף עזה. מדובר ברקטה שנורתה מצפון רצועת עזה ויורטה בבשמי העיר שדרות, רקטה נוספת נפלה בשטח הרצועה.

תיעוד מרגע הירי שבוצע מצפון רצועת עזה לעבר העיר שדרות – צילום: דדי פולד.


נכון לשעה זו, במגן דוד אדום לא התקבלו דיווחים על נפגעים. מדובר בשיגור ראשון מאז מבצע שומר החומות.

קרדיט: מירו אוחנה.

מדובר צה"ל נמסר: "זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל שיורט על ידי לוחמי ההגנה האווירית."

אופיר ליבשטיין, ראש המועצה האזורית שער הנגב אמר בתגובה: "זהו הירי הראשון מאז מבצע "שומר החומות" שהסתיים לפני כחודשיים. עד כה המבצע הוכיח את עצמו ואני מקווה ומצפה ממדינת ישראל שתדע גם היום לשמר את ההרתעה שהתבססה בסיום המבצע. כל ירי, גם אם הוא מיורט, משבש את השגרה, על אחת כמה וכמה בשעות שהילדים במסגרות הקיץ ולא עם ההורים בבתים. לשמחתנו ולצערנו, הצוותים החינוכיים בישובי המועצה מנוסים בהתמודדות חינוכית מסוג זה ובשעות אלו הם מסייעים לילדים לחזור לשגרת היום בצורה מיטבית ובריאה. אני מצפה ממשלת ישראל לעשות כל שניתן כדי להבטיח את השקט באזורנו."

ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן מסר בתגובה כי "אנו שוב פעם עדים לתופעה בה ארגוני טרור מעיזים להרים ראש ולפגוע בתושבי ישראל. לא נוכל לקבל מציאות של ירי מעזה וטפטופים. אנו דרושים מהממשלה להגיב ביד קשה ובאופן מיידי ולגדוע כל מי שמנסה לפגוע בנו ללא כל דיחוי".


ח"כ יואב בן צור: "מי שמעלים עין מירי בצפון מקבל ירי על ישובי העוטף. מגיע לתושבי הדרום חיים בצל ביטחון, שלווה ושגרה. המשוואה צריכה להיות פשוטה, אם תושבי הדרום יסבלו מירי חמאס, גם תושבי עזה יסבלו מירי צה"ל. טרור גודעים בעוצמה ובנחישות."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: