מחאת הנכים בירושלים: גשר המיתרים נחסם לתנועה למשך כשעה | תיעוד

ארגוני הנכים מפגינים היום החל מהשעה 09:00 בגשר המיתרים בירושלים והסביבה, במחאה על הפערים ביישום חוק הנכים, שעתיד להיות מיושם במסגרת תקציב המדינה הקרוב, זאת, לאחר איחור של כמעט שנתיים.

כביש הכניסה לירושלים באזור גשר המיתרים נחסם לתנועה למשך כשעה. שוטרי משטרת ישראל היו במקום וכיוונו את התנועה. התנועה הופנתה דרך מנהרת ארזים.


המחאה המתקיימת היום הינה בשיתוף ארגוני הילדים הנכים, שדורשים להרחיב את החוק ולתת מענה למצוקות הרבות של הילדים וההורים, בראשם השוואת קצבת שירותים מיוחדים (קצבה המיועדת לסיעוד) לסכום השווה לקצבת הבוגרים.

סלע המחלוקת בין ארגוני הנכים למשרד האוצר טרם הגיע לפתרון. ניסיונות אגף התקציבים במשרד האוצר לגרוע חצי מיליארד ₪ ויותר המיועדים ליישום המלא של חוק הנכים, פוגעים ביישום רפורמות חשובות שתוכננו והוסכמו, בין היתר למען מתמודדי הנפש. בימים האחרונים חלה התקדמות במשא ומתן, אך גורמי הממשלה ובראשם שר האוצר אביגדור ליברמן טרם מוכנים להתחייב באופן רשמי ליישום מלא של חוק הנכים.

אלכס פרידמן, יוזם מאבק הנכים, מייסד ויו"ר "נכה לא חצי בן אדם": מרגע תחילת המאבק בינואר 2015 דאגנו גם לילדים הנכים, כדי להבטיח את רווחתם ואת רווחת הוריהם, אך מעל הכל כדי לדאוג להם לעתיד בטוח ומשלב באופן מלא בקהילה. גם עכשיו איננו אדישים למצוקות שמעלים ההורים ועומדים לצדם במאבק, בתקווה שלפחות חלק מדרישותיהם הצודקות יקבלו מענה במסגרת תקציב המדינה הקרוב. יחד עם זאת, אנו נאלצים להמשיך במחאה על יישום מלא של חוק הנכים, כי לצערנו המדינה כן אדישה למצוקות הרבות של כלל הנכים ומסרבת ליישם חוק במדינת ישראל, באופן מלא והגון.

חנן טל, מייסד ומנכ"ל "נכה לא חצי בן אדם": אי יישום חוק הנכים במועדו וכלשונו מוביל להחרפת מחאת הנכים. אנחנו מצפים מהממשלה לגלות אחריות כלפי ציבור הנכים ולפעול בהקדם ליישום מלא של החוק, כולל הרחבת הסל הניתן להורים לילדים עם מוגבלות. המשוואה נשארה כשהיתה, אי יישום חוק הנכים שווה למחאת הנכים.


צילום: חדשות כל העולם.

אייל כהן מוביל מחאת הנכים וקבוצת 'הנכים הופכים לפנתרים' אמר: "הבטחנו כי בזמן הקרוב יחסמו כבישים ראשיים בכל הארץ והיום הגענו לירושלים. בימים הקרובים תהיה הפתעה נוספת שתגרום להמשך נזקים לקופת האוצר ולממשלת ישראל."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: