תגובות

רה"מ בזירת השריפה בהרי ירושלים: "פעולות הכיבוי יימשכו אל תוך הלילה"

ראש הממשלה, נפתלי בנט, הגיע הלילה (א'), 15 באוגוסט 2021, ז' באלול תשפ"א, לחפ"ק של משטרת ישראל ונציבות כבאות והצלה, הסמוך למקום השריפה בהרי ירושלים.

יחד עם השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב, קיבל רה"מ בנט עדכונים בשטח אודות מאמצי ההשתלטות על האש מפי מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יעקב (קובי) שבתאי, ונציב כבאות והצלה, רב-טפסר דדי שמחי.


נציב הכבאות עדכן את רה"מ בנט על חזית האש הענקית שהתפשטה בהרי ירושלים והצריכה ריכוז מאמץ מבצעי וארגוני.

בלוחמה לבלימת לשונות האש השתתפו מאות לוחמי אש בסיוע טייסת הכיבוי האוירית שפעלו בחירוף נפש לבלימת האש המשתוללת שאיימה לכלות ישובים שלמים.

ראש הממשלה בנט ציין לשבח את המפקדים והלוחמים שגילו נחישות מבצעית ודבקות במשימה ובזכותם נמנע אסון כבד.

במהלך הלילה יעבדו הלוחמים להגנה על הישובים ולמניעת הישנות האש.
עם אור ראשון יוזנקו מטוסי הכיבוי בשנית למערכה בתקווה לכבות סופית את מוקדי האש.


ראש הממשלה נפתלי בנט המברך אישית את לוחמי האש במרחב פרוזדור ירושלים.

דברי ראש הממשלה, נפתלי בנט, בהצהרה לתקשורת: "בשעות האלה נראה שמאמצי ההשתלטות בסך הכל בכיוון חיובי, אבל צריך לומר: עד שזה לא נגמר – זה לא נגמר.

לשריפות ולרוחות יש מעין דינמיקה של תעתוע, ומה שנראה עכשיו בסדר אנחנו יכולים, חלילה, עוד שלוש שעות להתעורר לקו חזק מאוד. לכן, אנחנו ממשיכים בפעולה רציפה לאורך כל הלילה.

אני רוצה לברך את הכבאים, את מערך הכבאות, את משטרת ישראל, את כוחות צה"ל וכלל כוחות ההצלה – שעבדו בצורה מאוד מסונכרנת תחת הובלתו של שר הבט"פ, וביצעו חילוץ מהיר מאוד ויעיל מאוד של התושבים מהבתים, דבר שממש הציל חיים.

יש מספר בתים שנשרפו, בחלק מהיישובים. השריפה בשעות האלה נעה לאיטה מזרחה ולכן אנחנו מוטרדים מפגיעה פוטנציאלית באיזור עין כרם, עמינדב והיישובים בחלק המערבי של ירושלים. מערך הכבאות מכין שם עמדת הגנה.

בשעות הלילה מטוסי הכיבוי לא פעילים והם יחדשו את הפעילות לקראת השעה 06:00 בבוקר. אנחנו מקווים שבמהלך שעות הבוקר עד הצהריים, נוכל להשתלט על העניין.

עד אז, אני בראש ובראשונה קורא לכל התושבים באזור להישמע להנחיות. המשמעת הטובה וההתנהלות הטובה שלכם בקיום הנחיות כוחות החירום הצילה חיים, ממש ככה.
אנחנו נמשיך לעקוב מקרוב.

כמובן שוב, אני רוצה לומר בשמי, בשם אזרחי ישראל תודה לכל הכוחות. אנחנו סומכים עליכם".

צילום: קובי גדעון/ לע"מ.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: