תגובות

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ: "ממשלת בנט מייבשת ומסכנת את ההתישבות ביהודה ושומרון"

מועצת בנימין וראש המועצה ישראל גנץ יוצאים למאבק בתגובה לשורת פעולות מצד הממשלה הפוגעות בהתיישבות ביהודה ושומרון.

מועצת התכנון העליונה תתכנס בקרוב לאישור 1000 יחידות דיור לא חוקיות של פלסטינים בשטח c בתמורה לבניית 2,000 יח"ד בלבד בכל רחבי יהודה ושומרון.


בבנימין אושרו 14 יחידות בלבד מתוך 2000 תכניות מוכנות. למעשה ראש הממשלה נפתלי בנט חוסם תוכניות שכבר עברו אישורים משפטיים והמתינו לכינוס המת"ע חודשים רבים.

לנוכח האירועים ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ יכנס בראשון הקרוב מסיבת עיתונאים מיוחדת מול משרד ראש הממשלה בראשון הקרוב (15/8) בשעה 12:00.

ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ תוקף את ראש הממשלה בנט ואומר כי הוא מייבש ומסכן את ההתיישבות.

"מהלכים נרחבים שקידמנו לבנייה ביישובים נזרקו לפח על ידי הממשלה והעומד בראשה בנט. זה מצטרף להפקרות מצד הדרג המדיני שהחל עוד בממשלה הקודמת ומאפשרת לפלסטינים להשתלט על אדמות יהודה ושומרון באין מפריע. המפות שאנחנו מציגים והתשובות של המנהל האזרחי מבהילות, אך הממשלה עדיין לא עושה דבר"

עוד אומר ישראל גנץ כי "פעולות קריטיות שלקחו זמן רב וסוף סוף הבשילו וקיבלו את אישורי היועמשי"ם והם חמצן של ממש לאלפי תושבים ופיתוח היישובים פשוט נגנזו. זוהי הפקרות לשמה ומשהו לא טוב מסתמן כאן."


לדבריו "כמי שמחוייב לפיתוח בנימין ומחוייב לכם תושבי בנימין, בכוונתי לעשות הכל כדי לשנות את המדיניות המדאיגה הזו. אנחנו יוצאים למאבק למען הזכויות של תושבי בנימין וכלל תושבי יהודה, שומרון ובקעת הירדן."

גנץ חשף את הרשימה המלאה של התכנית שנגנזו בבנימין:

עלי – 629 יחידות דיור בשכונת 'נוה שהם'. אחרי מסכת של עשרות שנים שהצלחנו להכשיר שם תב"ע. עוול ממש.

מצפה דני – 114 יחידות להסדרת מצפה דני (אחרי תהליך מפרך)

טלמון – 224 יחידות דיור

נריה – 168 יחידות דיור

אלה יחידות לאישור בהליך מקדים שגם כן נגנזו:

תל ציון – 650

גני מודיעין – 150

נחליאל – בית ספר (בלעדיו אי אפשר לקלוט 200 משפחות)

צרכי ומתחמי חינוך שלא אושרו.

מבוא חורון – 250 יחידות (100 מהם בהסדרה) הגענו לפריצת דרך אדירה לפתרון בעיית מצוקת הבנייה סבוכה מאד משפטית. השלמנו מהלך גדול של שנים. דרוש אישור אחרון שנמצא בידי ראש הממשלה.

צילום תמונה ישראל גנץ: ברוך גרינברג. גרפיקה: דוברות בנימין.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: