תגובות

הפגנות נגד הרכבת הקלה בירושלים: עשרות מפגינים הפריעו לעבודות – מאבטחים תקפו צלמים

עשרות מפגינים קיצונים הגיעו אחר הצהריים למתחם עבודות הרכבת הקלה ברחוב בר אילן בירושלים והפריעו למהלך העבודות במקום. כוחות משטרה שהגיעו למקום עצרו 2 מפירי סדר והם הועברו להמשך חקירה בתחנת המשטרה.

צילום דקות לפני התקיפה: אליסף כהן – חדשות כל העולם.


במהלך ההפגנה, מאבטחי עבודות הרכבת הקלה, תועדו תוקפים, חונקים ואף מפילים על הריצפה את צלם חדשות כל העולם אליסף כהן, שהגיע לצלם את ההפגנה ולא הפריע לאף אדם.

צילום: ישי ירושלמי – בחדרי חרדים.

בתיעוד נראה עובד נוסף שמונע מהצלמים ישי ירושלמי וחיים גולדברג מלתעד את האלימות ואף תוקף אותם. התוקף מחברת האבטחה צוות 5, עוכב לחקירה על ידי המשטרה.

הצלמים אליסף כהן וחיים גולדברג, הגישו תלונה בתחנת המשטרה.

צילום: חיים גולדברג – כיכר השבת.


יש לציין שזו לא פעם ראשונה שעובדי הרכבת הקלה תוקפים עיתונאים ואזרחים ומקרים כאלו קרו מספר פעמים בתקופה האחרונה.

הצלם אליסף כהן מספר לשוטר על התקיפה.

ארגון ‘בצדק – האגודה לזכויות המפגין’ הגיב: “שוב אנו עדים לניסיון סתימת פיות ופגיעה בזכות ההפגנה וזכות תיעוד ההפגנה, בריונים מכים צלם ומקבלים גיבוי חוקי, בושה!”

‏ח"כ משה אבוטבול מש"ס על תקיפת צלם חדשות כל העולם: ‏‏אבטחה = הכאה?! בושה וחרפה!! מצער וכואב שהרמת ידיים ואלימות מצד מאבטחים הפכה לנורמה ולשיטה כי התרגלו שמחליקים את זה!! אליסף כהן הוא דוגמא למי שחווה את האלימות מצד מאבטחי הרכבת הקלה – זאת למרות שבא לסקר את האירוע תקשורתית – רק כי הוא חרדי.. חייבים להעמידם לדין!!"

‏ח"כ יעקב מרגי מש"ס: ‏"השתוללות מאבטחים ושוטרים כלפי עיתונאים חרדים וחרדים בכלל הפך להיתר? האם יועמדו המאבטחים לדין על התקיפה החמורה? דורש הסברים מהנהלת הרכבת הקלה."

‏ח"כ אוריאל בוסו מש"ס: "שרת התחבורה מירב מכאלי, אלו עובדים שיוצאים מתחום השיפוט של משרד התחבורה . לא יספיק שתגני את האירוע, נדרשת בדיקה מעמיקה של האירוע,וטיפול מידי באלימות המזעזעת והברבריות כלפי הנער."

חבר הכנסת יואב בן צור מש"ס: "‏מקרה מזעזע וכואב, כוחות הביטחון חייבים לשים את ידם על אותם פורעי חוק ולמצות איתם את מלוא חומרת הדין."

חבר הכנסת מיכאל מלכיאלי מש"ס: תקיפה ‏סתם, כי הם יכולים. אין דין ואין דיין. מעצר + תביעה אזרחית, שילמדו!"

ב'העדה החרדית' הגיבו: "מאבטחי הרכבת הקלה ושוטרי מרחב י-ם מתאכזרים באלימות בכל מחאה של הציבור נגד הרכבת הקלה, לא רק כנגד מפגינים, גם עוברים ושבים תושבי האזור, ילדים, נשים וזקנים. ליבנו עם הצלם שחווה זאת על בשרו."

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר: "פניתי במכתב למפקד מחוז ירושלים בדרישה לחקור את התקיפה של צלם שעשה את עבודתו. מסתבר שזה אינו האירוע הראשון שמתבצעת תקיפה של מפגינים וצלמים במקום. הגיע הזמן לטפל בנחישות בפורעים ולדרוש מעצר עד תום ההליכים של התוקפים. החרדים אינם שק החבטות של המשטרה".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "כוחות משטרת ישראל עצרו 2 חשודים שהפרו את הסדר בצמת בר אילן בירושלים בעקבות מחאה שהתקיימה במקום כמו כן, נעצר אדם (55) תושב ירושלים שעובד במקום בגין חשד לתקיפת אדם אחר. החשודים הועברו להמשך חקירה בתחנת המשטרה."


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: