יממה אחרי הכנסת הספר תורה – כוחות מג"ב ומשטרה הרסו את הישיבה בחומש

כוחות גדולים של מג"ב ומשטרה, הרסו היום (ג') את הישיבה ביישוב חומש בשומרון. ההרס מגיע יממה לאחר אירוע הכנסת ספר תורה לע"נ שולי הר מלך הי"ד אשר אתמול היה יום השנה ה-18 להרצחו.

הכוחות הגיעו היום לישיבה, והרסו מספר מבנים במקום. בנוסף, לאחר עשור בה הדרך ליישוב היתה פתוחה חרצו הכוחות את הכביש המוביל ליישוב וחסמו את הכניסה ליישוב. במהלך הפינוי ולאחריו המשיכו התלמידים ללמוד במקום והמשיכו את סדרי הלימוד בישיבה. במהלך הפינוי גררו הכוחות את אחד מבחורי הישיבה באלימות על הכביש במקום, ופצעו אותו בראשו, הבחור פונה לבית החולים לטיפול רפואי.


ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן תקף את ההרס: "היום ברור לכולם שהגרוש מגוש קטיף וצפון השומרון הוא עוול שיש לתקן, לצערי במקום לתקן היום הרסו את הישיבה. זהו חוסר רגישות להרוס בדיוק ביום השנה להרצחו של שולי הר מלך הי"ד. אנחנו נעשה הכל כדי לשים לזה סוף. עידן הרס בתי יהודים בהתיישבות חייב לעבור מן העולם. הישיבה במקום תמשיך בע"ה ותפרח והיישוב חומש יהיה ישוב לתפארת כך גם כל שאר ישובי צפון השומרון שנחרבו בגרוש", הוסיף דגן.

יו"ר מפלגת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' גינה את פעילות המנהל האזרחי בישיבת חומש: "אחרי שאתמול הכניסו לישיבת חומש ספר תורה לזכרו של שולי הר מלך הי"ד היה דחוף לממשלת השמאל לשלוח את המנהל האזרחי להרוס ולפנות שוב את הישיבה. את הערבים יחברו לחשמל בשביל המשותפת, את הבדווים ילבינו בשביל רע"מ, וליהודים ימשיכו להרוס. אין פשוט אף מפלגה בקואליציה הזו שדואגת להם. בושה".

התלמידים ממשיכים ללמוד. קרדיט: ישיבת חומש.

נזכיר כי אתמול במהלך אירוע הכנסת ספר התורה פרץ דגן בבכי, בעת שדיבר על הרצח של שולי הר מלך הי"ד ועל הגירוש מצפון השומרון. דגן, אשר היה בסמוך לרצח בשיחה עם הר מלך סיפר: "כאשר שולי נסע עם לימור ליד אל מועייר בדרכו מכוכב השחר לחומש, אני עשיתי איתו את השיחה האחרונה. שולי נפרד מהעולם כשכולו היה אהבת התורה ואהבת עם ישראל. הוא היה מלא באהבת ארץ ישראל, והוא נפרד מהעולם בדיבורים על חומש. בשיחה הזו הוא דיבר איתי על שלושה דברים, הדבר הראשון על המשפחה החמישית בגרעין של המשפחות הדתיות הצעירות שעלו לכאן.


הדבר השני על הישיבה בחומש ואיך למנוע את הסגירה שלה בגלל חוסר בכספים, לקדם ולהחזיק אותה. והדבר השלישי על הרעיון של מנורה חזני לעשות מסע רבנים בחומש, מה שבאמת קרה לאחר הרצח, לחזק את אזור צפון השומרון ולהביא אותו למודעות", סיפר דגן.

דגן הוסיף ודיבר על ההמשך: "יש לנו מחויבות לשולי, ולשאר פצועים והנרצחים. יש לנו מחויבות לעם ישראל, לארץ הזאת ולגרגירי אדמתה. אנחנו צריכים לחשוב איך אנחנו עושים יותר, פועלים יותר, על מנת לתקן את הפשע הזה של הגירוש, של המאיסה בארץ חמדה. כמה עם ישראל אכל ואכל חול מהדבר הזה. ביטחונית, חברתית, כלכלית, רוחנית. עוד נזכה להקים את חומש מחדש, את שא-נור מחדש, את גנים מחדש, ואת כדים מחדש. ויש פה עוד מקום להמון ישובים חדשים בצפון השומרון", סיים דגן.

ראש ישיבת חומש הרב אלישמע כהן הוסיף באירוע כי "אנחנו מכירים את שולי מחרשה, כשעוד היה נער, בחור עם עוצמות, עם תוקף. ועם האמת הגדולה הזאת הוא הלך ופעל ועשה, והגיע גם אל המקום הקדוש הזה, לבדו. הוא לא היה צריך עזרה מאף אחד. הוא האמין במעשים הגדולים שלו."

החריצה של כביש הכניסה לחומש. קרדיט: ישיבת חומש.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר אמר בתגובה: "תושבי חאן אל אחמאר צוהלים. האכיפה היא חד צדדית. את היהודים מפנים ומגרשים בברוטאליות ואת אותם פולשי הקרקעות העבריינים משאירים ואפילו מנסים לרצות בהסדרה. בושה."

הפצוע. קרדיט: ישיבת חומש.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: