תגובות

ראשי מפלגות הימין נגד נתניהו: "פגע בהמוני יהודים שומרי השבת ובשותפיו הנאמנים"

כשעה לפני צאת השבת‏, פרסם דוברו של נתניהו את שיחת הטלפון עם זוכת הפרס האולימיפי, לינוי אשרם. זאת בניגוד שלראש הממשלה נפתלי בנט ונשיא המדינה הרצוג, שחיכו לצאת השבת.

כזכור, בזמן שנתניהו היה ראש ממשלה, הודעות לתקשורת יצאו רק בצאת השבת.


יו"ר רשימת הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ' אמר בעקבות ההודעה כי "שמח על הזהב של לינוי, עצוב על חילול השבת, שמח שרה"מ והנשיא המתינו לצאת השבת עם הברכות, עצוב שנתניהו הוציא הודעה בעיצומה של השבת, שמח שיותר ויותר יהודים שומרים שבת, עצוב שיש כאן מי שמנצלים את המדליה לצחוק על השבת ושומריה, שמח שכמו לאורך כל ההיסטוריה השבת ושומריה ינצחו. שבוע טוב."

הסרטון שצולם בשבת ועורר סערה.

יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני אמר: "המשחקים האולימפיים הם לא פיקוח נפש, ראש האופוזיציה הוא תפקיד ממלכתי, ואסור היה להוציא הודעה עם חילול שבת. אני שמח שהנשיא ורה"מ המתינו לצאת השבת, כך היה צריך לנהוג גם מר נתניהו.

ח״כ יעקב ליצמן הוסיף: "מצערת מאד העובדה שיו״ר האופוזיציה נתניהו לא מצא לנכון להמתין לצאת השבת כדי לברך על ההישג האולימפי בטוקיו, ובחר לחלל שבת בפרהסיה, ללא צורך אמיתי. מצופה ממי שנושא בתואר ממלכתי לכבד את יום השבת, כפי שעשו במקרה זה, הנשיא ורה״מ."

יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי תקף: ‏״ההודעה שהוציא יו״ר האופוזיציה נתניהו בעיצומה של שבת קודש פגעה בהמוני יהודים שומרי השבת, ופגעה בשותפיו הנאמנים ששבת קודש יקרה מאד לליבם. מר נתניהו, השבת שמחלה על כבודה – אין כבודה מחול!״


ח"כ אורי מקלב: "פרסום הודעת יו"ר האופוזיציה בעיצומה של שבת קודש פגעה לא רק בשבת אלא באלפי המאמינים הרואים ביו"ר האופוזיציה כמנהיג הימין המסורתי. הפגיעה קשה יותר גם בגלל תפקידו בעבר והעתיד המשותף. וכל זאת ללא צורך מיוחד, על יו"ר האופוזיציה מר בנימין נתניהו להתנצל באופן פובמי, גם ליו"ר האופוזיציה יש אחריות. בגלל יחסי ציבור קטנים מוכרים את הערכים?"

ח״כ ינון אזולאי (ש"ס): ״ח״כ נתניהו. יותר מששמרו ישראל את השבת השבת שמרה על ישראל. מצופה שגם מדליית זהב תסבול דיחוי לצאת השבת״.

מהליכוד נמסר בתגובה: "הליכוד תמיד שמר על כבוד השבת והקפיד שלא לפרסם הודעות לתקשורת במהלך השבת וכך נמשיך לנהוג. הוצאת ההודעה היום כשעה לפני צאת השבת הייתה טעות טכנית שאנו מצרים עליה."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: