תגובות

אזעקת צבע אדום בגולן ואצבע הגליל: ‏למעלה מעשר רקטות נורו – רובן יורטו והיתר נפלו

אזעקת צבע אדום נשמעה בשעה 10:54 באזור הגולן ואצבע הגליל:

עין קנייא (מיידי)
נווה אטי"ב (מיידי)


אזור קו העימות
שניר (מיידי)

תיעוד היירוטים, קרדיט צילום: עומר מלמה.

מדובר במטח גדול מדרום לבנון, כיפת ברזל פעלה ויירטה לפחות 10 רקטות, חלקם נפלו בשטחים פתוחים.

במוקד החירום 101 של מד"א לא התקבלו קריאות על נפגעים.

כוחותינו משיבים באש ארטילרית.


"כוננות סיפגה במוצב": תיעוד שיגור המיירטים לעבר המטח בצפון.

ראש הממשלה, נפתלי בנט, עודכן במתרחש בצפון. בשעה הקרובה יקיים רה"מ התייעצות עם שר הביטחון, בני גנץ, הרמטכ"ל אביב כוכבי, ובכירי מערכת הביטחון.

חיזבאללה נטלו אחריות על הירי לצפון: "ירינו למעלה מ-10 רקטות לישראל בתגובה לתקיפה בדרום לבנון."

מדובר צה"ל נמסר: "למעלה מעשר רקטות נורו משטח לבנון לשטח ישראל, מרביתן יורטו על ידי לוחמי ההגנה האווירית והיתר נפלו בשטחים פתוחים במרחב הר דב. העורף ביישובים הסמוכים לגבול לבנון, בשגרה מלאה. צה"ל תוקף את מקורות הירי בלבנון."

מעיריית קריית שמונה נמסר לתושבים: "בדקות האחרונות הופעלה התרעה במספר ישובים בגולן ובגליל. ההנחיה לתושבי קריית שמונה – שגרה מלאה. יחד עם זאת אנחנו בהחלט מודעים למצב המתוח ומבקשים מהתושבים להיות ערניים וקשובים להודעות שנוציא מעת לעת בהתאם למצב. המקלטים שנפתחו ביום שלישי בעקבות נפילת הרקטה בעיר יישארו פתוחים גם בסוף השבוע כדי להעניק תחושת ביטחון לתושבים.
ראש העיר אביחי שטרן וקב"ט העירייה דקל אריה נמצאים בקשר רציף עם גורמי הצבא וכאמור בשלב זה שגרה מלאה בקריית שמונה. המוקד העירוני 106 זמין לכל שאלה 24/7".

גבי נעמן ראש המועצה המקומית שלומי: "לאחר שיחה עם אלוף פיקוד צפון. עודכנתי בנושא היירי והמשמעוית. אנו כרגע בשגרה, אבל אני קורא לתושבי שלומי לפתוח מקלטים ולוודא כי הם נקיים מסודרים ומוכנים לחירום. אנו סומכים על צה"ל וכוחות הביטחון שיעשו מלאכתם נאמנה אבל חייבים גם להעירך להחרפה של המצב הביטחוני. אני קורא למטיילים בצפון לשמור על השגרה. אני מאחל לתושבי שלומי בכלל ולתושבי המדינה כולם שבת שקטה ורגועה".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: