במבצע מיוחד הובא למנוחות יהודי כבן 80 שנפטר במומבסה שבקניה

השבוע (יום ג' 3/8/21) התקבל דיווח במוקד זק"א על יהודי כבן 80 שביקר בקניה והובהל לבית חולים מקומי בעקבות בעיה רפואית, מצבו התדרדר במהירות ולאחר מאמצי החייאה הרופאים נאלצו לקבוע את מותו.

הערב הובא היהודי למנוחות ע"י נציגי זק"א, שלוחי חב"ד וחברי הקהילה היהודית במומבסה בליווי מנין יהודים בבית העלמין היהודי בעיר מומבסה שבקניה.


הרב שמואל נוטיק שליח חב"ד ונציג זק"א בקניה שפיקד על האירוע: "מיד עם קבלת הדיווח על המקרה המצער פעלנו כדי לסייע בשחרור גופת המנוח ובבירוקרטיה מול הרשיות כדי להביאו לקבורה במהירות. בסיוע נציגי זק"א מישראל ושלוחיו של הרבי בקניה יחד עם ידידי איש החסד, חנן עדיני ואנשי חסד נוספים מהקהילה היהודית במומבסה זכינו הערב לקבור את היהודי על פי כללי ההלכה היהודית."

חיים וינגרטן ראש אג"מ זק"א: "בזכות פעילות הקודש של שליח חב"ד ומתנדב היחידה הבינלאומית של זק"א בקניה הרב שמואל נוטיק שפיקד על המבצע ויחד עם איש החסד חנן עדיני שפעלו במסירות נפש ובזכותם הובא היהודי לקבורה ונמנעה פגיעה בכבוד המת.״

תודה מיוחדת לר' אברהם פרנקו משגיח כשרות בקניה שדאג לסידור הקבורה וטהרת הנפטר, לקהילה היהודית בניירובי על תחזוקת בית הקברות ועל הסיוע בעניין. לשליח חב"ד בנתב"ג הרב יהודה קוזלובסקי שבסייעתא דשמיא גדולה נפגש עם יהודי בנתב"ג שתוך כדי שיחה אגבית סיפר שהוא טס למומבסה שבקניה. כשהתקבל המקרה במוקד התברר שיש מחסור מקומי בתכריכים שיכול לעכב את הקבורה, מיד הובאו לנתב"ג בעזרתם של מתנדבי זק״א מיכאל גוטווין אליעזר סמט ונחמן רביבו, תכריכים כשרים שהועברו לקניה בעזרת אותו יהודי תוך שעות בודדות!

ארגון זק"א גאה ברשת המתנדבים הבינלאומית שפועלים בכל מקום בעולם ובכל מצב ובכל דרך למען כבוד המת.


צילום: דוברות זק״א.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: