השחיתות בבל"ד: ‏כתב אישום הוגש נגד ח"כ לשעבר חנין זועבי ובכירים נוספים במפלגה

לאחר הודעת היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט, על החלטתו להעמיד לדין את חברת הכנסת לשעבר חנין זועבי, המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה הגישה לבית משפט השלום בנצרת כתב אישום נגד חברת הכנסת לשעבר חנין זועבי ונגד 12 נאשמים נוספים, חלקם נושאי משרה בכירים לשעבר במפלגת בל"ד, בגין עבירות של ניסיון לקבל דבר במרמה וזיוף בכוונה לקבל דבר – כל אחד לפי חלקו.

כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד עמרי קופלר, בן עמי כהן ומיכל מזרחי, הינו חלק מהסדר טיעון, שבמסגרתו הנאשמים יודו ויורשעו בעבירות המיוחסות להם, ויעתרו להטלת עונשים מוסכמים בין היתר עונשי מאסר בפועל שירוצו בדרך של עבודות שירות, עבודות לתועלת הציבור, מאסרים על תנאי וקנסות הנעים בין 25,000-75,000 ₪.


כזכור, זועבי נחקרה יחד עם כ-35 חשודים נוספים, ובהם נושאי משרה בכירים בשעתו במפלגת בל"ד, בחשד לביצוע עבירות זיוף ומרמה בקשר למסמכי דיווח של מפלגת בל"ד שהוגשו למבקר המדינה, בשתי מערכות בחירות, הכלליות והמקומיות, שהתקיימו בשנת 2013.

במפלגת בל״ד ברכו על הסדר הטיעון שנחתם בין הפרקליטות לבין חלק מחברי והנהגת המפלגה, לאחר שהפרקליטות נסוגה מהרוב המוחלט מסעיפי כתב החשדות שהוגש לפני שנתיים כנגד 36 מחברי המפלגה.

במפלגה אמרו כי "חתימת הסדר הטיעון עם 13 מחברי המפלגה לצד החלטת היועץ המשפטי לממשלה לסגור את התיק הפלילי כנגד המפלגה בניגוד לדעת הפרקליטות, מוכיח את זעקתינו מהיום הראשון שמדובר ברדיפה פוליטית של המפלגה וחבריה, מאחר ומקומם של הטענות לגבי אי סדרים בניהול כספי מימון הבחירות, להתברר מול מבקר במדינה ולא באמצעות חקירות פליליות של מאות חברי מפלגה ומעצרים של אנשים מכובדים ונורמטיביים ונקיי כפיים מבתיהים באישון לילה במבצע משטרתי אכזרי.

לאחר 5 שנים של רדיפה ושנתיים של התדיינות, הפרקליטות חזרה בה מחשדות של הלבנת הון וקבלת דבר במרמה, לרבות הניסיון להעמיד מפלגה לדין ללא בסיס בחוק, בהפרות קלות בעניין חוק מימון מפלגות בשל אי סדרים ברישום קבלות עבור תרומות שהתקבלו במפלגה, כנגד עונשים וקנסות קלים. אין מפלגה בישראל שלא היה ביקורת בעניין התנהלות כספית אך רק את בל״ד רדפו, מסיבות פוליטיות.

בל״ד מברכת מחזקת את חבריה ומנהיגיה אשר החליטו לקחת אחריות קולקטיבית ולחתום על עסקת טיעון במטרה לשים קץ לרדיפת המפלגה ומאות פעילים, עורכי דין, מורים, פעילים חברתיים, חברי כנסת, אשר הפכו לקורבן של רשויות האכיפה שניסו בכוח לנטרל את הפעילות הפוליטית של המפלגה באמצעות הליכים משפטיים, אשר התבררו בסוף כחסרות בסיס.


כיום לאחר שנים של התדיינות ומאמצים להפליל אל המפלגה וחבריה בהאשמות ועבירות חמורות, אפשר להגיד שוב שההר הוליד עכבר."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: