תגובות

"לא רוצים פה חרדים": קריאות שנאה וגזענות לעבר מתווכים וחרדים בישוב בוסתן הגליל

איש עסקים הותקף בקריאות שנאה וגזענות ביישוב בוסתן הגליל שליד עכו, לאחר שהגיע לבחון נכס לרכישה עבור חרדי.

"לא רוצים פה חרדים": קריאות שנאה וגזענות ביישוב בוסתן הגליל.


‏הוועד המקומי בוסתן הגליל אמרו בתגובה: "בסרטון שהופץ היום, צולם אדם פרטי שאינו מייצג את היישוב או את תושביו, והדברים שנאמרו הם על דעתו בלבד. בוסתן הגליל הינו יישוב חילוני, ומתגוררים בו תושבים חילוניים ודתיים. הנהלת היישוב מתנערת מהדברים שנאמרו בסרטון, ומגנה כל התבטאות אלימה או מפלה".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר בתגובה: "הקללות שאדם חרדי היה צריך לספוג, רק בגלל היותו חרדי. אלו תוצאות ההסתה של ממשלת השיסוי בחרדים. אני קורא למשטרת ישראל מיד לטפל באיש הגזען והאנטישמי הזה ולהושיבו בכלא".

ח"כ בן גביר הוסיף: "הגזענות, ההסתה והשנאה הגוברת נגד חרדים מובילה לקריאות שנאה ועלולה להיגמר באסון. לפי הצעת החוק שיזמתי, יהיה אסור לומר אמירות גזעניות כאלה.

מצער שבמצב היום במדינת ישראל רק ערבים זוכים להגנת החוק והגיע הזמן להרחיב היריעה: גזענות והכללה פוגעות בכל המרקם החברתי וגורמות לקיטוב ושסע".

ח"כ מיכאל מלכיאלי מש"ס אמר: "‏השנאה המשתוללת ברחובות כלפי המגזר החרדי, כמו גם האירוע המזעזע ב'בוסתן הגליל' – איננה נסלחת!


חברי הממשלה אשר מתדרכים ומסיתים נגד הציבור החרדי זו תקופה ארוכה – ידיכם מלאו דם! לא תוכלו לטמון את הראש בחול. תודה איווט יאיר נפתלי!"


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: