תגובות

תאונה קטלנית בערבה: 2 ילדות נהרגו וחמישה נפצעו בתאונה בין שני רכבים בסמוך לצומת פארן

בשעה 12:01 התקבל דיווח על תאונה קשה בין שני כלי רכב בכביש 90 מעין יהב לכיון פארן.

פראמדיקים של מד"א קבעו את מותן של ילדות כבנות 4 ו- 7. ובסיוע כוח רפואה של צה"ל העניקו טיפול רפואי ופינו במסוק מד"א ובמסוקים צבאיים לבי"ח סורוקה 5 פצועים, בהם: 3 קשה, 2 גברים ואישה כבני 30 עם פגיעה רב מערכתיות. ו- 2 בינוני, אישה כבת 35 עם חבלת בטן וילד כבן 3.


בשלב זה כביש 90 חסום מאוזר התאונה דרומה.

בוחני תנועה של משטרת ישראל בדרכם למקום לחקירת נסיבות התאונה.

צילום: יובל שגיא דוברות מד"א


צילום: יובל שגיא דוברות מד"א

פראמדיק מד"א, רענן חכם, סיפר: "נסעתי עם משפחתי בדרך חזרה מחופשה באילת. בסמוך לפארן ראיתי את התאונה הקשה, 2 כלי רכב שהתנגשו חזיתית. ברכב שהיה בשטח בסמוך לכביש נלכדו גבר ואישה ובסמוך לרכב השני שהיה בשול הכביש שכבו פצועים נוספים. מיד עצרתי וביצעתי סריקה מהירה של הזירה על מנת לאמוד את מצב הפצועים. בסיוע כוח רפואה צבאי שהגיע למקום וכוחות מד"א מהישובים הסמוכים הענקנו טיפול רפואי הפצועים, וביצענו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות ב-2 ילדות כבנות 4 ו-7 שלצערי בסופן נאלצנו לקבוע את מותן. מסוק מד"א ומסוקים צבאיים שנחתו בזירה פינו לבי"ח סורוקה 5 פצועים, בהם 3 פצועים במצב קשה ו-2 פצועים במצב בינוני."

צילום: דוברות מד"א

רס"ל ניסים עמר, מפקד הצוות שהגיע למקום "מדובר בתאונה חזיתית בין שני כלי רכב, כאשר הגענו למקום צוות רפואי החל בטיפול רפואי לשני פצועים בשטח, מיד התחלנו בפעולות חילוץ של הלכודים כאשר אחד היה נגיש והשני ללא נגישות והחלנו בחילוצם באמצעות כלים הידראוליים. צוותי רפואה פעלו לטיפול בפצועים ושלושה מסוקים פינו את הפצועים מהמקום"

קרדיט: דוברות כבאות והצלה נגב מזרחי

קרדיט: דוברות כבאות והצלה נגב מזרחי

קרדיט: דוברות כבאות והצלה נגב מזרחי

קרדיט: דוברות כבאות והצלה נגב מזרחי

קרדיט: דוברות כבאות והצלה נגב מזרחי

קרדיט: דוברות כבאות והצלה נגב מזרחי

צילום: דוברות מד"א

בשנה האחרונה אירעו מספר תאונות על כביש 90, חזיתיות ואחרות בהן נהרגו אזרחים, ילדים ותיירים. רק בחצי שנה האחרונה נהרגו 30 בני אדם כולל ילדים.

ראש המועצה האזורית הערבה התיכונה אייל בלום אומר: ״חופשת הקיץ בפתח ושדות התעופה שנפתחו, יוצרים עומס כבד של כלי רכב על כביש 90 בנוסף לעומס הרגיל, ועדיין משרד התחבורה שהבטיח כי יחל בתכנון הרחבת כביש 90 לדו מסלולי דו נתיבי, לפני מספר חודשים לא עשה דבר בנדון! כמה עוד קורבנות וחיי אדם יגבה הכביש עד שתואיל ממשלת ישראל להתפנות ממאבקי הפוליטיקה, לטובת הצלת חיי האזרחים על הכביש הצר המסוכן והארור הזה בחום הקיץ הכבד?"

בלום קורא לראש הממשלה, שר התחבורה ושר האוצר, לעצור העיסוק הפוליטי בבחירות, בכדי לטפל בדחיפות בהעברת התקציב לתכנון הרחבת כביש 90 במקטע צומת הערבה ועד מבואות אילת. "אין מחיר גבוה מידי לחיי אדם! לא ייתכן שהעיסוק בבחירות, יעביר הממשלה על דעתה ולא תעסוק בדבר החשוב מכל- שמירה על חיי אדם!" אומר אייל בלום.

צילומים – קב"ט מועצה אזורית הערבה התיכונה.

צילומים- נדב אילון מועצה אזורית הערבה התיכונה.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: