הממשלה אישרה את תקציב המדינה לשנים 2021 ו-2022

הממשלה אישרה הבוקר (ב’), 02 באוגוסט 2021, כ"ד באב תשפ"א, את תקציב המדינה לשנים 2021 ו-2022 שגיבש שר האוצר, אביגדור ליברמן, ומשרדו.

ראש הממשלה, נפתלי בנט: "רבותיי, גבירותיי, יש תקציב בישראל. תקציב של ממשלה שאכפת לה. לאחר שלוש שנים של קיפאון, ישראל חוזרת לעבוד. אני מבקש מחברי הממשלה להבין את גודל הרגע: אחרי שנים של הזנחה, אנחנו מביאים הבוקר את התקציב הכי נועז, הכי תחרותי, הכי מסייע לשכבות החלשות והכי דואג לעתיד ילדינו מזה שנים.


בשנת 2021 אנחנו זורעים את עתיד ילדינו ונכדנו לשנת 2051.

אנחנו מקימים מטרו בגוש דן, מכניסים תחרות בשלל מוצרי צריכה ומזון, ובכשרות, מונעים פשיטת רגל של הפנסיונרים בישראל, מגדילים את הרפואה הציבורית בישראל, מעניקים חירות ניהולית למנהלי בתי ספר, בונים לראשונה בתים לילדים עם אוטיזם, ודואגים לתזונה בריאה לילדי ישראל.

התקציב משקף דאגה לכלל אזרחי ישראל ולא משרת אף אינטרס מגזרי צר.

אני מבקש להודות לשר האוצר, אביגדור ליברמן, למנכ"ל משרד האוצר רם בלינקוב, לראש אגף התקציבים יוגב גרדוס ולנגיד בנק ישראל אמיר ירון, שהובילו את התהליך באחריות ובהצלחה, למול אתגרים מורכבים בכל המישורים.

אישור התקציב יסייע גם ליציבות הממשלה ויאפשר לשרים להפוך חזון לעשייה במשרדיהם. אמרנו מתחילת הדרך שהממשלה הזו תעסוק בציבור ולא בעצמה. אמרנו – וקיימנו.


בשעה טובה לכולנו".

שר האוצר, אביגדור ליברמן: "אחרי למעלה משלוש שנים בהן המדינה התנהלה ללא תקציב, הבוקר, לאחר דיונים ארוכים, העברנו תקציב אחראי בממשלה לצד חוק הסדרים חסר תקדים ובכך הבאנו בשורה ענקית לאזרחי המדינה.

הרפורמות שאישרנו מתמקדות בראש ובראשונה בהורדת יוקר המחיה, השקענו תקציבי עתק בתשתיות, בתחבורה ובנדל"ן, והעברנו רפורמות משמעותיות שיורידו את החסמים ויצמצמו את הבירוקרטיה, מה שיקל על כל אחד ואחת בהתנהלות היומיומית שלנו, העסקית או הפרטית.

הדרך לאישור התקציב בכנסת מתחילה ברגעים אלו ממש ויחד, תוך שמירה על שיתוף פעולה, נעביר אותו ב-3 קריאות ונבטיח צמיחה כלכלית ויציבות שלטונית לאזרחי מדינת ישראל".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "כסף למועצת השורא ולא לשכונות. ממשלת ישראל חייבת לעוף הבייתה. מדובר בממשלה רעה שמעבירה תקציב רע. התקציב רע לנגב, רע לבריאות, רע לצביון היהודי, רע לשכבות החלשות ובקיצור רע למדינה. כשלוקחים מהתקציב 53 מליארד שקל למועצת השורא, במקום לנתב אותו לשכונות, לבריאות ולצרכים החשובים, זה תקציב מסוכן וניאבק להפיל אותו בכנסת בכל כלי פרלמנטרי עד שהממשלה הרעה הזאת תעוף הבייתה".

צילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: