תגובות

"ימים אפלים": צלבי קרס רוססו על בית הכנסת "ישראל הצעיר" בבני ברק

צלבי קרס רוססו בליל שבת על מבנה בית כנסת "ישראל הצעיר" בבני ברק.

מתפללי בית הכנסת אשר נמצא ברחוב הרב קוק הגיעו הבוקר (ש') לתפילת שחרית ונחרדו לגלות את צלבי הקרס מרוססים על דלתות בית הכנסת.


בנוסף, הושלכו בכניסה לבית הכנסת תמונותיה של שירה בנקי ז"ל, שנרצחה במצעד בירושלים לפני מספר שנים, ופריטים מבזים נוספים.

קהילת "ישראל הצעיר" בבני ברק היא קהילה ותיקה המרכיבה דתיים לאומיים וחרדים כאחד ובראשה עומד סא"ל במילואים הרב אשר לנדא.

קרדיט צילום: ליכוד בני ברק.


מדוברות המשטרה נמסר כי "המשטּרה פתחה בערב בחקירה, עם קבלת תלונה במוצ"ש בדבר חשד לריסוס צלבי קרס על קירות של שני בתי כנסת בעיר בני ברק. בתוך כך, חוקרי המשטרה אוספים כעת ממצאים בזירה, פורנזיים ותיעודיים, במסגרת חקירה שנפתחה לבחינת הנסיבות וחשיפת מבצעי העבירה."

יעקב וידר, יו"ר סיעת הליכוד בעיריית בני ברק, מסר: "אנחנו רואים בחומרה רבה את האירוע! ריסוס של צלבי קרס על בית כנסת הציוני בעיר מזכיר ימים אפלים מאוד בהיסטוריה של העם היהודי ואסור בשום אופן לעבור לסדר היום במקרה כזה. אני מצפה ממשטרת ישראל לטיפול מהיר ונחוש כדי שהאחראים לאירוע יתפסו במהרה ויטופלו במלוא חומרת הדין".

ח"כ יעקב אשר: "ההשתוללות הבריונית וריסוס צלבי הקרס בבית כנסת השבת בבני ברק הוא פרי ביאושים של הסתה מתמשכת ונטולת רסן נגד כל דבר שריח של יהדות וחרדים נודף ממנו. מקווה שאצליח להעביר בהקדם את תיקון חוק הגזענות כדי שהמסיתים יבואו על עונשם ותיווצר הרתעה אפקטיבית".

הרב אשר לנדא, רב בית הכנסת "ישראל הצעיר", במסר לחברי הקהילה: "תחושת תדהמה והלם אופפת את מתפללי בית הכנסת ישראל הצעיר ובראשם את רב בית הכנסת הרב אשר לנדאו. בבית הכנסת מתפללים רבים שהינם ניצולי שואה אשר מספר חרוט על זרועם ובנים לניצולי שואה.

רב בית הכנסת עצמו הינו בנו של הרב יהודה לנדאו שליט"א רב צפון תל אביב שהינו ניצול שואה שאימו זכרונה לברכה הבריחה אותו מגטו בוכניה ומרכבת המוות לאושוויץ.

הסבא של הרב שעל שמו הוא קרוי נרצח בשואה ולמותר לציין את סערת הרגשות שהרב והמתפללים חשים בה.

יצויין שבית הכנסת חרט על דיגלו אחדות ישראל וקירוב לבבות והינו בית הכנסת המרכזי בשכונה אשר מתפללים בו ולומדים בשיעורים תושבים מכל העדות והחוגים.

הרב לנדאו ציין שהשבת קראנו על שבח ארץ ישראל ועל כך שארץ ישראל היא גורם מאחד לכל פלגי העם ובזכות הכמיהה המשותפת של כל יהודי באשר הוא זכינו לחזור ולכונן את ארץ ישראל אחרי השואה והרב קורא לכולם לכבד איש את רעהו ולאהוב איש את רעהו ולשמור על קדושת התורה והארץ.

הרב הוסיף שהוא מצפה שהמקרה המזעזע והמצער יגונה על ידי כל הרבנים והמנהיגים בשיח שיתרום לאחדות ולא חס וחלילה לפלגנות".

ראש הממשלה נפתלי בנט: "השחתת בית הכנסת בבני ברק היא מעשה חמור של שנאה והסתה. ביזוי קודשי ישראל, ובתוך כך השימוש הנפשע בתמונתה של הנערה שירה בנקי ז"ל שנרצחה, הוא מעשה של של נבזות ורשעות. לא נעבור על כך בשתיקה. המשטרה תמצה את הדין עם הפושעים, ואנו נבוא עמם חשבון. לקראת חודש אלול עם ישראל צריך להתאחד ולגלות אהבת חינם איש לרעהו".

יו"ר עוצמה יהודת ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: מחריד. רק כשמדובר בנערים שמציירים על קירות מסגד, המדינה רועשת וגועשת. כשהמקומות הקדושים לעם היהודי מחוללים, אני תוהה לאן נעלם ראש הממשלה, לאן נעלם נשיא המדינה, היכן מתחבא השר לשירותי דת ואיפה נעלמו אבירי שלטון החוק מהשמאל. אני דורש הקמת צוות חקירה מיוחד שיחקור את הנושא, לפחות כפי שנעשה באירועי תג מחיר".

‏השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב: ״הוונדליסטים שהשחיתו הלילה את בית הכנסת בבני ברק בצלבי קרס ועוד העזו לטמא את זכרה של שירה בנקי ז״ל, ילדה שהייתה כולה אור, יופי ואהבת האחר – אנחנו נשים עליכם את הידיים ואתם תשלמו על כך. תתביישו״.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: