מה גורם לדוגמן מבטיח לעזוב הכל בשיא הקריירה // דור חדד

לאחרונה אנו שומעים טענות חריפות ביותר על אדם מסוים בתעשיית האופנה ואחד מהאנשים החזקים בתחום.

הבוקר החלטתי לעבור על המייל כדי להיזכר בהתכתבויות שלי מול אותו סוכן על מנת להתקבל אצלו לסוכנות, למעלה מעשור אני אומר תודה לבורא עולם שנתן לי דעת נכונה לחזור בתשובה ולא לחתום אצלו בסוכנות.


ישנם לא מעט טענות על מקרים מזעזעים על דוגמנים ודוגמניות שעברו התעללות מילולית ומינית רק כדי להגשים את החלום "להיות מפורסם". ראיתי בעיניי מה זה בדיוק עולם הזוהר הכל נראה נוצץ מבחוץ אך ריק מבפנים, אסור להכליל ולא כולם כאלה, יש בינהם אנשים טובים שלצערינו חיים בבועה שקרית וזו אחת הסיבות שגרמה לי לוותר על הכל ולעזוב את עולם הדוגמנות שכל כך רציתי.

בשנת 2021 אמאות חולמות שהבנות שלהן יככבו בתוכניות ריאליטי, שלטי חוצות ומגזינים הן מוכנות למסור את נפשם כדי שזה יקרה, אך המחיר הנפשי שהבנות שלהן יצטרכו לשלם לא שווה שום הון שבעולם. זו תעשייה אכזרית שפועלת עבור אינטרסים כלכלים. חלקם גוזל את דעת הצעירים וגורם להם בגיל צעיר לאבד כל תקווה.

חלקן מהעדויות שמספרים הוא רק קומץ קטן, אנשים חיים בשקר גדול ומתעלמים כדי להשיג את הכבוד שאליו הם חפצים. אנשים מעריכים לפי כמות עוקבים ונראות חיצונית ומי שלא, נמצא מחוץ לחברה. אלו משחקי כבוד וילד שגדל עם בעיות בחברה זה פשוט הורס אותו מבפנים.

העולם נכנע לתרבות הגולה וזו לא המציאות שבה אני רוצה לגדל את ילדיי. ה' יתברך ברא אותנו כל אחד לפי יכולתו ומעלתו ובעיני כל אדם הוא יפה ומיוחד. גם אני הכרתי את המקרים האלו מקרוב, גם אני קיבלתי הצעות מגונות ומטרידות מאנשים בתעשייה ולא נכנעתי ללחץ מצד אותם אנשים כדי להתקדם. צעירים שמנסים את מזלם חוטפים נוקאווט לפנים מהיחס המזלזל והמתנשא שיש לבעלי הכח בתעשייה.

אשתף במקרה שהחלטתי לעמוד ללא פחד עם אחד האנשים בתעשייה, זה נתן לי ביטחון. זה היה אחרי ערב של תצוגת אופנה כאשר אדם מסוים השתמש בכח הפיזי שלו כדי לשדל את אחת הדוגמניות ללכת אחריו לחדר, הבטיח לה הרים וגבעות וזה היה נראה מטריד, מהצד כולם התעלמו כי פחדו להתערב, לא יכולתי להתעלם והעזתי אומץ ועצרתי הכל, גם אחרי צעקות ואיומים כלפיי, ועניתי לו "בורא עולם נמצא בצד שלי" וכך זכיתי להציל אותה מידיו.


ישנם מקרים שלא היה מי שיעצור את הטרף הבא ולא היה מי שישמע את קולן. אחים ואחיות יקרים אל תתפתו אחר הפרסום והכבוד, לא כל הנוצץ הוא זהב, האכזבה קרובה יותר מהצלחה, קחו את עצמכם בידיים ונצלו את המתנות שבורא עולם נתן לכם לטובה, בואו נהיה יותר רגישים לזולת וכך נרומם את החלשים בחברה.

באהבת ישראל, דור חדד.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: