‏פעוט מהדרום טבע למוות בדלי בביתו

בשעה 09:45 התקבל דיווח על פעוט מחוסר הכרה שהובא למרפאה מקומית בחורה לאחר שככל הנראה טבע בדלי בביתו. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח סורוקה פעוט כבן שנה וחצי במצב קריטי תוך כדי ביצוע פעולות החייאה. למרבה הצער, מותו נקבע בבית החולים.

משטרת ישראל פתחה לפני זמן קצר בחקירה לבירור נסיבות טביעתו.

לפי נתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים, עד כה מתחילת השנה טבעו למוות 13 ילדים.

מאז שנת 2016 ועד היום טבעו למוות 112 ילדים. ב-16 מהמקרים הטביעה הייתה בדלי, גיגית או אמבטיה. מחמישה ממקרי הטביעות באמבטיה/דלי/גיגית היו של ילדים בחברה הבדואית.

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים: "ילדים בדואים נמצאים בסיכון הגבוה ביותר לתמותה בהיפגעות ביחס לכלל הילדים בישראל. ארגון בטרם בשיתוף עם הרשות לפיתוח הכפר פועלים מזה שנים לקידום הסברה והדרכה להתנהגות בטוחה בחברה הבדואית. במקביל, אנו פונים לממשלה לפעול לקידום תשתיות בטוחות למניעת תאונות ילדים. צריך להבין שתינוקות ופעוטות יכולים לטבוע גם במים רדודים בעומק סנטימטרים בודדים, וכפי שראינו היום – אפילו בדלי או גיגית. מרכז הכובד של הקטנטנים נמצא בחלק העליון של הגוף והם נוטים ליפול עם הראש קדימה. ברגע שהפה והאף שלהם מכוסים במים הם במצב של טביעה, אינם מסוגלים לקום באופן עצמאי או אפילו לבכות או לצעוק. אנחנו קוראים להורים אל תגידו לי זה לא יקרה – מרוקנים דליים, גיגיות ואמבטיות מיד בתום השימוש"

(צילום ארכיון)

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: