תגובות

יוסי דגן על ההצתות באביתר: "על צה"ל לעבור ממגננה להתקפה ולגדוע את הפרות הסדר"

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן דורש מצה"ל לעבור להתקפה אל מול הפרות הסדר של המחבלים מביתא הסמוך לאביתר, בשונה מהשמועות שהופצו בלילה אף מבנה לא נשרף – מכולה שנפגעה מחום ופיח תוקנה במהלך הלילה.צילום: דוברות כב"ה.

המכולה שניזוקה אמש מפיח ומנזקי חום לאחר שמחבלים מביתא השליכו בקבוק תבערה – תוקנה ונצבעה לאורך הלילה וכך גם המבנה שקירותיו התלכלכו מהפיח נצבע בצבע לבן. ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן דורש מצה"ל לעבור ממגננה למתקפה אל מול המחבלים מהכפר ביתא שבשומרון שאמש השליכו בקבוק תבערה לעבר כוחות צהל היושבים באביתר ואף גרמו לשריפת קוצים ונזק מפיח וחום למכולה ומבנה נוסף, שתוקנו כאמור במהלך הלילה.

"על צה"ל לעבור ממגננה להתקפה ולגדוע את הפרות הסדר החוזרות ונשנות של הכפר ביתא" אומר יוסי דגן "מדובר באירועי טרור לכל דבר ובקריאת תיגר על מדינת ישראל כמדינה ריבונית. מדי ערב מתמודדים חיילי צהל עם מתקפה רבתי של מחבלים מהכפר ביתא עליהם סמוך לאביתר, ועל צהל לעבור ממגננה להתקפה. המכולה שנפגעה מנזקי חום בישוב אביתר תוקנה והמבנה הנוסף נצבע. אנחנו כמובן מחזקים את צהל, מג"ב ובראשם את מחט שומרון ששומרים על המקום ופועלים מול המתפרעים מביתא, יחד עם זאת, הסיפור הוא לא שריפת המכולה אלא קריאת תיגר על ריבונותה ובטחונה של מדינת ישראל וכך צריך להתייחס לזה. על הדרג המדיני להורות באופן חד משמעי לצהל לעבור למתקפה. אנחנו לא אורחים במדינה שלנו. יש להוריד למחבלים הללו את המוטיבציה לתקוף שוב".

כזכור אמש התקיימו הפרות סדר של מחבלים ערבים מביתא סמוך לאביתר, חיילי צהל הדפו את המתפרעים שזרקו בקבוק תבערה.

בשונה מהשמועות שהופצו אתמול בלילה, הבהירה דוברות כיבוי האש כי: "בעקבות הפרות סדר במרחב היישוב אביתר הוצתה שריפה בשטח פתוח בסמוך למבנים. לשני מבנים נגרמו נזקי פיח וחום. מעבר לכך בתי התושבים לא ניזוקו ולא נשרפו".


גם במועצה האזורית שומרון הבהירו אמש כי: "בישוב אביתר, נשרפו קוצים, וכן נגרמו נזקי פיח וחום למכולה ולמבנה בשל השריפה. אולם לא נשרפו מבנים. במועצה האזורית שומרון הדגישו כי בניגוד לשמועות שהופצו המבנים לא נשרפו אלא נגרמו להם נזקי פיח וחום".

מתנועת נחלה נמסר אמש: "היום הגיעו הפורעים הערבים עד סמוך למבנים של אביתר. זרקו בקבוקי תבערה ונגרם נזק לשני בתים. ‏מעבר למחדל הביטחוני החמור, ההסכם שנחתם עם ממשלת ישראל מחייב שמירה על המבנים של אביתר עד להכשרת המקום, והגעת הישיבה למקום בהקדם האפשרי"

המבנה שנצבע במהלך הלילה. קרדיט: מועצה אזורית שומרון.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: