אלפים בקבר יוסף – יחד עם בני משפחתו של מדחת יוסוף

אלפי מתפללים הגיעו במהלך הלילה (ב') לקבר יוסף בעיר שכם. המתפללים הגיעו מכל רחבי הארץ ומחו"ל, בהם דתיים, מסורתיים וחילונים. יחד עם האלפים נכנסו לקבר יוסף גם בני משפחה של לוחם מג"ב מדחת יוסף ז"ל שנהרג בקרב במקום לפני כעשרים שנה.

מחט שומרון אל"מ רועי צוויג, הביא לכניסה את אביו. בנוסף השתתפו בכניסה סגן ראש המועצה האזורית שומרון, דוידי בן ציון, קצין הגמר של חטמ"ר שומרון רב סרן עזריאל פרלמן, נתנאל שניר מנהל מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון, הרמת"ק ענאן, מנכ"ל רשת נעם צביה ינקי פרידמן, רבנים ואישים נוספים.


במהלך הלילה, חגגו במקום מספר ארועי חלאקה. אחד מהילדים אשר חגג חלאקה בציונו של יוסף הצדיק, הוא נכדו של הרב הלל ליברמן הי"ד שנרצח בדרכו לקבר יוסף.

"ימים לאחר טו' באב, ושבועיים לפני ימי הרחמים והסליחות זכו אלפי מתפללים לפקוד את קבר יוסף הצדיק" אמר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון "קבר יוסף הוא אחד משלושת המקומות שאין אומות העולם יכולים להגיד גזולים הם, מכאן אנחנו מקבלים את הכח לכל ההתיישבות בשומרון שב"ה פורחת, עם ישראל שב לארצו. השומרון, ועם ישראל זקוקים לתפילות של האלפים שהתפללו הלילה בציונו של יוסף. בעבר שכנה במקום ישיבה והתיישבות יהודית באופן קבוע, לצערנו כעת אנחנו נכנסים בלילה, זה דבר שצריך להשתנות."

דגן התייחס להמשך תנופת הבניה בשומרון "השומון חי ותוסס, לא נוכל להסכים לשום עצירה בבניה, בתנופה ובשגשוג של השומרון, ונילחם בכל החלטה שתפגע בהתפתחות השומרון. עם ישראל מצביע ברגלים ואלפים פוקדים את השומרון, את האטרקציות, את אתרי המורשת ואת המקומות הקדושים, אני מקווה שבקרוב קבר יוסף יהיה אחד מאתרי המורשת שכל תלמיד בישראל מבקר בהם. מרגש מאד שלכניסה הצטרפו חלק מבני משפחתו של לוחם מג"ב מדחת יוסף ז"ל שמסר את נפשו במקום הזה", סיים דגן.

(קרדיט: יונתן שטובי)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: