‏מהומה בכנסת: בן גביר סירב לקרוא לטיבי "אדוני היו"ר", קרא לו "מחבל" – והורד מהמליאה | צפו

עימות נרשם במליאת הכנסת כאשר ח"כ איתמר בן גביר עלה לנאום מעל דוכן המליאה בשעה שסגן יו"ר הכנסת אחמד טיבי ניהל את הישיבה.

ח"כ בן גביר סירב לפנות לסגן יו"ר הכנסת טיבי בתחילת דבריו והתעלם מבקשותיו. כאשר סגן יו"ר הכנסת טיבי אמר לח"כ בן גביר שהוא לא מקיים את הוראות יו"ש הכנסת, השיב לו ח"כ בן גביר: "מי אתה? אתה מחבל, אתה צריך להיות בכנסת בסוריה, לא כאן." בשלב זה ביקש סגן היו"ר להוריד את ח"כ בן גביר מהדוכן, שהתעמת עם סדרני הכנסת בשעה שאלה ניסו להורידו מן הדוכן, וירד כאשר רק לאחר התערבותו של יו"ר הכנסת מיקי לוי.


לפני שעה קלה עלה בן גביר לדוכן לנאום, בתחילת נאומו אמר בן גביר: "ברשות יו"ר הכנסת, אדוני השר, כנסת נכבדה". לאחר מכן טיבי שניהל את הישיבה קטע את בן גביר ודרש ממנו לקרוא גם לו אדוני. בן גביר סירב ודרש מטיבי להפנות אותו לתקנון הכנסת אך טיבי טען כי מדובר בהוראות יו"ר הכנסת.

בתגובה לדברים אמר בן גביר כי אין כל חובה לקרוא לטיבי אדוני, וקרא לעברו אתה מחבל, לא אדוני. בתגובה טיבי השתמש בסמכותו שלא כדין, קרא את בן גביר שלוש פעמים ברציפות והורה למאבטחים להוציא אותו כיוון שלא אמר אדוני.

בן גביר סירב לעזוב את המליאה, ובסופו של דבר הוצא על ידי המשמר. בן גביר מסר בתגובה: "אחמד טיבי הוא מחבל, שנתן למאבטחים הוראות בניגוד לסמכותו. זה לא יעבור בשתיקה, נפנה לוועדת האתיקה נגד טיבי וכבר הערב פניתי ליו"ר הכנסת מיקי לוי בדרישה להדיח את סגן יושב ראש הכנסת חבר הכנסת טיבי".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: