הפיגוע ברמלה: ‏נעצר ערבי בן 16 בחשד לדריסתו של דסטאו ביסט ז"ל

לפני זמן קצר נעצר קטין ערבי בן 16 תושב רמלה, בחשד למעורבות בפיגוע דריסה בו נפגע אנושות, דסטאו ביסט ז"ל, תושב רמלה בן 74 מאופניים חשמליים ב-30.5.21, ונפטר כעבור שבועיים. החשוד יובא מחר בפני שופט בבימ"ש השלום בראשל"צ. החקירה נמשכת.


בשבוע שעבר, בני משפחת ביסט, שאביהם דסטאו הי"ד נדרס על ידי רוכבי אופניים חשמליים בעיר רמלה במהלך מבצע שומר החומות ונפטר מפצעיו, ביקשו מראש הממשלה נפתלי בנט לפתוח בחקירת שב"כ על מנת להביא את החשודים לדין. את המכתב הגיש עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, שמייצג את בני המשפחה.

לתדהמתם, קיבלו ממשרד ראש הממשלה תשובה לקונית ויבשה שלא התייחסה כלל למצבם הרגיש, בה נכתב כי הדברים באחריות המשטרה. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את בני המשפחה שלח לרוה"מ בנט מכתב נוסף, בו מחה על היחס למשפחה ושב וביקש להורות על חקירת שב"כ.

במענה ממשרד ראש הממשלה נכתב כי "משטרת ישראל היא הגורם האמון על תפיסת עבריינים וקיום הסדר הציבורי ובטחון הנפש במדינת ישראל.. טענות באשר להתנהלות המשטרה ניתן להפנות למשרד הפנים".

המענה לא כלל השתתפות בצער המשפחה, מילות ניחומים או הבטחה לפעול למניעת הישנות מקרים דומים.

מבני משפחתו של הנרצח נמסר "הצטערנו לקבל את התשובה הלקונית של לשכת רה"מ. אבא שלנו נרצח בעיר רמלה בימי מהומות קשות כנגד יהודים, ציפינו כי רה"מ יגלה יותר רגישות, ויכנס לסוגייה הלאומית ביתר שאת, ולא יסתפק בתשובה לקונית וטכנית שאינה נותנת מענה למצוקה בה מצויה המשפחה, שלצד הצער על הרצח המזעזע מתמודדות גם עם ליקויים וחוסר טיפול של כלל גורמי הטיפול בתיק הרצח.


אנו שבים ודורשים כי מערכת הביטחון תשים ידה על רוצחי אבינו באופן מידי, ולא תשקוט עד להבאת הרוצחים לדין."

במכתבו השני מתח עו"ד בלייכר ביקורת על תשובת ראש הממשלה לבקשת המשפחה "מעבר לכך שהמענה 'הלקוני' שניתן למשפחה אינו ראוי כלל, יש במענה התעלמות מוחלטת מהסכנה הביטחונית והחשש בגללם מתבקשת העברת חקירת הרצח לידי השב"כ".

במכתב הודגש כי הדורסים הינם "שני רוצחים המסתובבים חופשי, ואשר יש סבירות גבוהה ביותר משעשיהם בוצעו על רקע לאומני טרוריסטי. מהעדויות עולה כי הרוצחים זיהו את הקורבן ואז ביצעו את פעולת הדריסה".

עו"ד בלייכר תיאר את מחדלי המשטרה בחקירת דריסת ביסט הי"ד "לצערנו, מתברר שלמרות חומרת האירוע ודיווח על פיגוע מכוון – המשטרה המקומית משכה לכאורה ידה, וכלל לא חקרה את הפיגוע".

כשהגיעו בני המשפחה למחרת להגיש תלונה בתחנת המשטרה, לא הכירו השוטרים את האירוע, ורק בשעות אחה"צ נלקחה מהם עדות.

"גרירת הרגליים מחקירה ממצה המשיכה לאורך זמן רב גם בימים שלאחר מכן". לאחר שנפטר ביסט הי"ד מפצעיו חזרו בני המשפחה שוב ושוב למשטרה, שם נאמר להם כי הוקם צוות חקירה מיוחד משטרתי, אך עד כה אין קצה חוט.

במכתב תואר כי "המשפחה עומדת בפני שוקת שבורה. אביהם הנערץ נרצח בדם קר על רקע היותו יהודי ולמשטרה אין תשובות". בסוף המכתב דרש עו"ד בלייכר מראש הממשלה להעביר את החקירה לידי השב"כ.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: