תגובות

חדרה: ‏משה ג'אן בן השנתיים טבע למוות בחוף הדייגים 

צוותי רפואה ביצעו פעולות החייאה בפעוט בן שנתיים לאחר שטבע בחוף הדייגים בחדרה.

בשעה 14:03 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב שרון על טביעה בחוף הדייגים בחדרה. חובשים ופראמדיקים של מד"א ואיחוד הצלה העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח הלל יפה פעוט כבן שנתיים במצב קריטי תוך כדי ביצוע פעולות החייאה. למרבה הצער בבית חולים נקבע מותו.


צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

שמו של התינוק, משה ג'אן ז"ל, בן שנתיים וחצי, בן יחיד להוריו. מסע הלוויה הערב בשעה 18:30 בבית העלמין החדש בחדרה שם ייטמן.

לפי נתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים, עד כה מתחילת השנה טבעו למוות 12 ילדים.

שלמה סקיטל חובש איחוד הצלה סיפר: "כשהגעתי למקום הבחנתי במציל ושוטר שהם מבצעים פעולות החייאה בפעוט שנמשה על ידי המציל מהים. יחד עם חובשים נוספים מאיחוד הצלה המשכנו בפעולות החייאה וכאשר הגיעה ניידת טיפול נמרץ למקום היא פינתה את הפעוט תוך כדי החייאה לבית החולים כאשר מצבן מוגדר אנוש."


צילום: דוברות איחוד הצלה.

פראמדיק רכוב על אופנוע מד"א אסף תפוחי סיפר: "כשהגענו לחוף ראינו את הפעוט מחוסר הכרה בסמוך לקו המים כשמבצעים בו פעולות החייאה בסיסיות. סיפרו לנו שהוא נמשה מהים ע"י מציל מחוף סמוך כשהוא ללא דופק וללא נשימה. מיד התחלנו בטיפול הרפואי המתקדם שכלל הנשמות, עיסויים ומתן תרופות ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו קריטי."

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים: "היום מציינים בעולם את היום הבינלאומי למניעת טביעה. למרבה הכאב, דווקא היום טבעו למוות בחופי הים בישראל שני ילדים, והם מצטרפים לעוד 10 ילדים שטבעו למוות רק בשנה זו ועוד ילדים שטבעו וטופלו בבתי החולים. טביעה היא גורם התמותה השני בשכיחותו מתאונות ילדים, והיא מתרחשת בדממה. ילד טובע אינו צועק ואינו בוכה לעזרה. במיוחד בימים אלו, בעיצומו של החופש הגדול, חשוב לזכור שהים הוא מתעתע ויש בו זרמים, בורות ומערבולות נסתרות שמסוכנים גם לשחיינים מנוסים, ועוד יותר מזה לילדים. אנחנו קוראים להורים אל תגידו לי זה לא יקרה. לא נכנסים לים ללא שירותי הצלה פעילים. בסביבת המים קובעים בכל רגע מבוגר תורן שתפקידו להשגיח על הילדים במרחק נגיעה וללא הסחת דעת. באחריותנו לעשות הכול כדי שהחופש יסתיים ללא אסון מיותר נוסף".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: