תגובות

פרשת הצוללות: שר הביטחון נפגש עם יו״ר התנועה לאיכות השלטון ובכירים לשעבר במערכת הביטחון

שר הביטחון בני גנץ נפגש לפני זמן קצר עם יו״ר התנועה לאיכות השלטון, עו״ד אליעד שרגא ושורת בכירים לשעבר במערכת הביטחון במטרה לדון בצורך ובדרכים להקים ועדת חקירה ממלכתית לחקר פרשת הצוללות, זאת יום אחרי שבית המשפט העליון אמנם דחה את עתירת התנועה בנושא אך ביקר בחריפות את הליכי קבלת ההחלטות, העלה תהיות קשות וקבע מפורשות כי ״הדיון הציבורי לא נשלם״.

הפגישה התקיימה בלשכת שר הביטחון בקריה, בהשתתפות הרמטכ״ל לשעבר רא״ל (מיל׳) דן חלוץ, ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו, אלוף (מיל׳) עמוס גלעד, אלוף (מיל׳) עמוס מלכא ואלוף (מיל׳) אילן בירן.


הבכירים, שהם חלק מאלה שהגישו תצהירים בעתירת התנועה לבג״ץ, פירטו בפני שר הביטחון את חשיבות הקמתה של ועדת חקירה ממלכתית עצמאית ובלתי תלויה והציגו חזית אחידה וחד משמעית: ״אין דרך אחרת לגלות את האמת, ועדת חקירה ממלכתית היא הדבר היחיד שיכול לתת מענה. השחיתות פה עמוקה ומשפיעה על התעצמות צה״ל. המהלך הזה חשוב לעתידה של מדינת ישראל, חייבים לוודא שדברים שקרו ברכש כלי השיט והצוללות לא יתרחשו עוד״.

הפורום הביטחוני הודה לשר הביטחון וחיזק אותו על קידום הנושא בממשלה וגנץ מצדו הביע גם את הערכתו הכנה על פועלם לקידום הוועדה.

יו״ר התנועה לאיכות השלטון, עו״ד ד״ר אליעד שרגא, אמר לאחר הפגישה: ״בג״ץ החזיר את תפוח האדמה הלוהט לזירה הפוליטית-ציבורית ואנו פה לוודא שהוועדה קום תקום. מקווים לשמוע בשורות בעניין בזמן הקרוב. חייבים לחקור את פרשת השחיתות הביטחונית החמורה בתולדות מדינת ישראל. אנו מודים לגנץ על מחויבותו לעניין״.

קרדיט תמונות: אריק חרמוני, משרד הביטחוןאין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: