מפקד מחוז דרום במשטרה בביקור ביישובי הבדואים בנגב לרגל חג הקורבן – "כול עאם אונתם בחיר"

מפקד מחוז דרום במשטרה, ניצב פרץ עמר, ביקר היום, חמישי, ביישובי הבדואים בנגב, חורה ורהט, לרגל תחילת חג הקורבן ובירך את הנוכחים בברכת חג שמח ושקט. במהלך ביקוריו התייחס ניצב פרץ, להידוק הקשר בין המשטרה לתושבים, לפורום המייעץ שמורכבת מראשי המועצות הבדואיות ומנהלי המחוזות ממשרדי הממשלה, למכינה לגיוס למשטרה, לסוגיית הקטל בכבישים והפעילות הנחושה כנגד מפרי החוק.

"אנו פועלים להעלאת תחושת הביטחון של האזרחים הנורמטיביים שומרי החוק ולצד אכיפה נחושה ובלתי מתפשרת כנגד מפרי החוק״, ציין מפקד המחוז בפני המכובדים.


לרגל "עיד אל-אדחא", חג הקורבן, ערך היום מפקד המחוז הדרומי במשטרה, ביקור ביישובי הבדואים בנגב ונפגש עם נציגי היישוב, מכובדים, שיי'חים וראשי מועצות. את ביקורו החל ניצב פרץ אצל משפחת אבולגיען ביישוב חורה.
במהלך ביקורו התייחס ניצב פרץ לקשר האדוק הקיים בין המשטרה לבין התושבים ועל תהליכי הנגשת שירותי המשטרה לישובים והכפרים הבדואים. עוד הוא התייחס לפורום המייעץ שהוקם במחוז הדרומי ואשר הוא מאמין יפעל למען פיתרון הסוגיות החשובות.


מפקד המחוז התייחס במהלך ביקוריו לנושא הטיפול באוכלוסיית המגזר הבדואי, וציין כי "אנו במשטרה רוצים לגייס לשורותינו מבני העדה הבדואית. חזוננו הוא שאותו צעיר בדואי שיסיים את לימודיו בתיכון, יתגייס לשירות שח"מ במשטרה ולאחריו יגויס לשירות קבע". לשם כך, נפתח מחזור שני של מכינה אשר אלה שמסיימים אותה בהצלחה מתגייסים למשטרה.
אותם צעירים שיתגייסו, ייעודם לשרת בין נקודות המשטרה שיתפרסו, נקודות קצה שיעניקו שירות טוב יותר בקרב תושבי המקום.

בהמשך ביקורו התארח מפקד המחוז אצל משפחת אל שבור ברהט. בשיח עם התושבים הם בירכו על שיתוף הפעולה הפורה עם המשטרה וסיפרו כי מדובר בקרוב לבבות אמיתי וציינו לחיוב את מעורבות המשטרה הן באירועי שמחה והן באירועי עצב המתרחשים בישוב.

ניצב פרץ אף התייחס לבעיות שעלו בביקורו בישוב וציין כי "אנחנו פה אתכם יחד בטוב וברע, בחגים ובאירועים פחות נעימים. הציבור הנורמטיבי הוא שבליבת העשייה והוא שמעניין אותנו כמשטרה. אך יש כאלה שבחרו בדרך הרעה, אלה יטופלו באפס סובלנות ובנחישות על ידינו".


צילום: דוברות המשטרה.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: