תגובות

לינץ' קשה הלילה בנערים יהודים בשומרון – הפצוע נלקח לחקירת שב"כ

3 נערים שנסעו הלילה מאזור ברקן לגב ההר, דרך הכביש הישן מג'מעין לגב ההר, הותקפו בצורה קשה בידי פורעים ערבים. לאחר שזוהו כיהודים באזור הכפר ג'מעין, החלו רכבים והמון ערבי לרדוף אחריהם, בשלב מסויים ניגח אחד מרכבי הפורעים הערבים את רכבם בחיבור לכביש הראשי של חווארה. וההמון החל להכות את הנערים. שניים מהנערים הצליחו לברוח מההמון, נער נוסף נפגע ופונה לבית החולים בלינסון במהלך הלילה. כוחות צבא, משטרה ורפואה רבים הגיעו למקום וסייעו לאחד הנערים שנותר פצוע במקום.

אחד מהנערים, לאחר הלינץ'. צילום מתוך רשתות חברתיות ערביות.


במשך שעות ארוכות חיפשו כוחות ביטחון צבאיים ואזרחיים את הנערים לאחר שעלה חשש כי נחטפו בידי ההמון, רק בשעות הבוקר אותרו הנערים שהם מגיעים תשושים וחבולים למדרונות היישוב יצהר לאחר שהסתתרו במהלך כל הלילה בשטח הפתוח בסמוך לכפר מחשש כי ההמון הערבי ימצא אותם.

הציר שבו הנערים נסעו.

"הנערים נדהמו לשמוע הבוקר כי המון שתקף אותם, ניסה לרצוח אותם, ועשה בהם לינץ', המציא הבוקר כאילו הם קשורים לתג מחיר", אומר אביו של אחד מהנערים, שחיפש אותם במהלך כל הלילה, "הנערים נסעו מכיוון ברקן, לקחו שמאלה בכביש של ג'מעין, משם הרבה מקצרים לכיוון גב הר, כנראה בגלל החג של הערבים, הרחובות והכבישים בלילה היו עמוסים, וזיהו אותם כיהודים, מה שהם עברו זה לינץ' אכזרי, בנס הם הצליחו להימלט ב"ה, אנחנו מטפלים בהם כעת ומקווים לטוב."

עורכי דין מארגון חוננו מסייעים לנערים כנפגעי עבירה, בכוונת חוננו לדרוש את מיצוי הדין עם כלל הפורעים הערבים.


רכב הנערים, לאחר הגעת כוחות הביטחון. קרדיט: חוננו.

כוחות שב"כ לקחו הבוקר מבית החולים בלינסון את הבחור שנפגע הלילה בלינץ', השב"כ אוסר על הפצוע לפגוש בעו"ד, כך נמסר לעו"ד נתי רום שהגיע לסייע לו מטעם ארגון חוננו.

עו"ד עדי קידר תקף את התנהלות השב"כ "הבחור פצוע וחבול מלינץ' קשה שבוצע בו בידי ערבים. במקום שכוחות השב"כ יעברו כעת מדלת לדלת בחווארה ובכפרים הסמוכים, ויעצרו את ההמון הערבי שניסה הלילה לרצוח יהודים, הם נסעו לבית החולים לעצור את הפצוע ואסרו עליו לפגוש בעו"ד. אין מילים. אנחנו עם חשש כבד למצבו הרפואי, אופי הפציעות שלו קשה, ולקיחתו באמצע טיפול רפואי מבית החולים מטרידה מאד מאד."

מהמשטרה נמסר: "לפנות בוקר התקבל דיווח במשטרה לפיו מפעל לייצור אבן באזור חווארה הוצת במהלך הלילה. על פי הדיווח הראשוני שהתקבל בעת שמספר חשודים נמלטו מהמקום, זיהו אותם תושבי האזור החלו לרדוף אחריהם ותקפו אותם. כוחות משטרה וצה"ל שהוזעקו למקום, עצרו חשוד שנחבל לאחר שעל פי החשד הותקף על ידי תושבי האזור והוא פונה לקבלת טיפול רפואי. נפתחה חקירה."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: